Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.71
bux:
0
2026. január 16. péntek Gusztáv

Komoly gond fenyegeti a világgazdaságot - lapszemle

Háromszor annyi ingyen meleg étel jut a gyerekeknek, mint az elmúlt években. Sok település nem engedheti meg magának a bölcsődeüzemeltetést. Rekordszintre ért a hitelt felvevők száma.

A Magyar Idők azt írja, hogy háromszor annyi ingyen meleg étel jut a gyerekeknek, mint az elmúlt években. A lap idézi Fülöp Attila szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárt, aki szerint a korábbi félmillióról mára 386 ezerre csökkent a mélyszegénységben élő emberek száma Magyarországon,és jövőre is erősödik a szociális biztonság.

A Népszava cikke szerint a falvakban túl drága a bölcsődeüzemeltetés és a nagyvállalatok sem költenek erre. A lap azt írja, hogy a több mint háromezer, 10 ezer fő alatti kistelepülés túlnyomó többsége nem tud fenntartani ilyen drága intézményt. Ma összesen 48 ezer férőhelyen tudják fogadni az országban a 3 év alatti gyerekeket.

Egyre nagyobb kockázatot jelent a világgazdaságra nézve a kereskedelmi háborús konfliktus kiéleződése – írja a Portfolio. A lap idézi az IMF legújabb jelentését, amiből kiderül: az a veszély is fennáll, hogy a a befektetők alulbecsülik az Egyesült Államok gazdaságában felépülő inflációs nyomást, ami a feltörekvő piacokról történő intenzív tőkekivonást, és így árfolyamválságot idézhet elő a sérülékeny országokban.

A Világgazdaság azt írja, hogy rekordon a lakossági adósok száma. A lap idézi a Központi Hitelinformációs Rendszer adatait, amik szerint ez a szám június végén csaknem 5 millió volt. Ez hozzávetőleg 30 ezerrel több, mint egy éve.

A Pénzcentrum.hu szerint ma Magyarországon 331 tartósan betöltetlen háziorvosi praxis van. E mellett 19 olyan településen már 13 éve nincs háziorvos. A cikk hozzáteszi, hogy nagyon sokan mennek nyugdíjba, de nincs utánpótlás.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a geopolitikai események vpltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Pluszban zártak tegnap az amerikai tőzsdék, a chiprészvények nagyot mentek a tajvani TSMC chip bérgyártó vártnál jobb negyedéves eredményei után. Az ázsiai tőzsdék szintén emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Az előjelek Európát tekintve is pozitívak, enyhe emelkedéssel indulhat a nap a határidős indexek állása alapján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×