Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.72
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

Drámai helyzetben az Opel - lapszemle

A Magyar Idők a fogorvosi praxisok támogatásáról, a Magyar Nemzet az italautomaták NAV-hoz való bekötéséről ír.

Még az idén egyszeri, hárommillió forintos plusz támogatást kap minden közpénzből finanszírozott alapellátást biztosító fogorvosi szolgálat – értesült a Magyar Idők. Ez összesen 7,6 milliárd forint soron kívüli forrást jelent, amivel ugyanarra a szintre kerül a fogorvosi praxisok támogatása, mint a háziorvosoké, s mostantól együtt mozognak. Az elképzelés szerint az összeg fele gép- és műszerbeszerzésre fordítható.

A Magyar Nemzet szerint egészen biztos, hogy a Magyar Posta nem fog végezni a mintegy huszonnyolcezer italautomata Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz való bekötésével, az erre szolgáló automatafelügyeleti egységgel eddig ugyanis legfeljebb 200 gépet szereltek fel. Ágazati értesülések szerint ezért a december elsejei határidőt 2018. július 1-jéig kitolják, így az eredeti tervekhez képest már egyéves lesz a késés.

A Világgazdaságban arról olvashatnak, hogy az uniós nagykövetek megerősítették az e-kereskedelem akadályainak felszámolásáról, az indokolatlan, területi alapú tartalomkorlátozás belső piacon való tiltásáról szóló megállapodást. Az egyezmény értelmében bármelyik uniós tagországból vásárolhanak online a magyar fogyasztók, ám az Európai Unió Tanácsának és az Európai Parlamentnek még szintén el kell fogadnia.

Olyan drámai helyzetben van az Opel, amelyet nemrég vásárolt meg a francia PSA a General Motorstól, hogy a francia autógyártó a vételár csaknem felét visszakérné az amerikaiaktól – közli a Portfolió a Reuters értesülésére hivatkozva. Az Opelek károsanyag-kibocsátása ugyanis a következő évekre tervezett fejlesztések mellett is jóval magasabb lenne annál, hogy az új szabályozások értelmében ne kelljen komoly bírságot fizetnie a PSA-nak.

A napi.hu-n arról olvashatnak, hogy óriási bajban van a magyar föld. A GKI Zrt. négy kormányzati ciklust átfogó gazdasági elemzése alapján ahogy csökkennek a lehívható uniós források, úgy eshet vissza a magyar agrárium. Az elmúlt 14 évben szinte csak a gabonatermelés növekedett hazánkban, de ez csak még sebezhetőbbé tette az időjárás változásainak amúgy is kitett szektort.

A Magyar Idők szerint fejlesztés viheti előre a diópiacot. A fagyok ellenére bőséges volt a diótermés, az 5000-6000 tonna jelentős része idén is a külpiacokra kerül. A kieső német export helyett olasz, török és román felvásárlóknak adják el az árut a kereskedők, a belső fogyasztás ugyanis évek óta alacsony szinten van; egy magyar átlagosan 20–40 dekagramm diót vásárol egy évben.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×