eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Új plakátkampány: egy arc, két olvasat

Új plakátkampány: egy arc, két olvasat

Új kampányt indított a kormány a nemzeti konzultáció eredménye nyomán. Az InfoRádió által megkérdezett politológusok egyike szerint a korábbi kormányzati kampányok logikus folytatásáról van szó, a másik azonban úgy véli, hogy ellenségkép kialakításáról.

„Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén!” - olvasható a kormány legutóbbi, a nemzeti konzultáció eredményére hivatkozó plakátjain, a felirat mellett pedig Soros György magyar származású amerikai üzletember fekete-fehér arcképe látható.

Új plakátkampány: egy arc, két olvasat

Török Gábor politikai elemző a hétvégén a legnagyobb közösségi portálon közzétett bejegyzésében George Orwell 1984 című disztópiájából idézett a plakát apropóján, egy a regénybéli Nagy Testvér legfőbb ellenségeként megismert, Emmanuel Goldsteinre vonatkozó bekezdést.

Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet elemzője azonban úgy látta, hogy e plakátkampány

logikus újabb eleme a kormány bevándorlás- és kvótaügyben képviselt politikájának,

amely ellentétben áll a Soros György által képviselt meggyőződéssel, nincs szó démonizálásról.

"Arra próbál meg rávilágítani, hogy létezik egy – ugyan nem politikai alapon szerveződő, de mégis – politikai misszióval bíró szerveződés világszerte, leegyszerűsítve Soros-univerzumról beszélhetünk, és ennek a szerveződésnek politikai céljai vannak. Ha ennek a bevándorláspolitikai elemeit nézzük, akkor a plakátkampány céljával is tisztában lehet mindenki, hiszen mindössze arról van szó, hogy a választópolgárok széles tömege számára legyen egyértelmű, hogy mit képvisel ez a meglehetősen befolyásos szervezet a magyar kormány álláspontjával szemben" - mondta Fodor Csaba.

Nagy Attila Tibor, a Méltányosság Politikaelemző központ munkatársa viszont úgy véli, hogy

kifejezetten ellenségkép-erősítésről van szó,

ám kérdés, hogy ehhez elegen ismerik-e Soros Györgyöt az országban a Fidesz-szavazókon kívül.

"Emlékeim szerint most először teszi plakátra Soros György arcképét, ez engem emlékeztet egy kicsit a MIÉP-re, amely a 1990-es években nagyon sokszor támadta Soros Györgyöt, ez akkor még a szélsőjobb eszköze volt, és a Fidesz, igaz, hogy más környezetben, részben más érvekkel, de tulajdonképpen a MIÉP irányvonalát folytatja" - mondta Nagy Attila Tibor.

A kvótanépszavazás előtti kormányzati kampányhoz hasonlóan ez a kampány is kontraproduktívvá válhat szerinte, sokan ugyanis belefáradhatnak a politikai üzenetekbe, ám a kormány feltehetőleg nem hagyhatta, hogy csak a Jobbik óriásplakátjai legyenek az utcán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×