Infostart.hu
eur:
386.21
usd:
331.72
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

A sürgősségi orvosok háromnegyede hiányzik a MOK szerint

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) szerint a szükséges 600 helyett kevesebb mint 140, megfelelő szakképesítéssel rendelkező orvos dolgozik a kórházak sürgősségi osztályain, a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnöke azonban megkérdőjelezi a MOK kutatásának hitelességét - írja a csütörtöki Magyar Idők.

A cikk szerint a MOK elnöke a kamara felmérésére hivatkozva levélben sürgetett érdemi intézkedést az egészségügyi államtitkárnál, Éger István azonban maga is jelezte, hogy az akut betegellátást nyújtó kórházak közel feléből sikerült csak használható adatokat nyerniük.

A MOK a felmérést a tagok panaszaival indokolta, miszerint orvos- és nővérhiány, túlterheltség jellemzi a sürgősségi betegellátó osztályokat.

Az érintett szakmát képviselő Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnöke, Berényi Tamás azonban azt mondta a lapnak, hogy kollégái nem akartak részt venni a MOK felmérésében, mert nem támogatnak semmilyen, a tulajdonos és a menedzsment háta mögött zajló adatgyűjtést. A felméréssel kapcsolatban számos olyan információjuk van, amelyek alapjaiban kérdőjelezik meg annak hitelességét - tette hozzá.

A szakállamtitkárság a Magyar Időknek úgy reagált a felmérésre, hogy annak módszertanát és az adatok forrását nem ismerik, s eddig sem a szolgáltatóktól, sem a Magyar Kórházszövetségtől nem érkezett a MOK által felvetett problémára vonatkozó jelzés.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×