Infostart.hu
eur:
385.89
usd:
332.32
bux:
121508.42
2026. január 16. péntek Gusztáv

A busz kerekeivel lehetett gond

A L'Arena szerint az olasz közlekedési rendőrség abból indul ki, hogy a busz kerekeinek meghibásodása okozta a budapesti gimnazisták tragédiáját Verona közelében. A lap szerint a nyomozók már több szemtanút kihallgattak akik között van egy kamionsofőr is, aki már a baleset helyszínétől 30 kilométerre látta, hogy valami gond van a busz kerekeivel - számolt be a 444.

Előzőleg Szijjártó Péter is arról beszélt, hogy a helyszínelők nem találtak féknyomokat a közelben.

A busz vezetője valamivel éjfél előtt vesztette el az uralmát a jármű felett, majd a busz a felüljáró egyik pillérjének csapódott, majd kigyulladt.

A balesetben 16-an meghaltak, 39-en pedig megsérültek. Az egyik sérült még életveszélyes állapotban van.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×