Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Pelczné Gáll Ildikót EP-alelnöknek jelölte a néppárti frakció

A jobbközép, kereszténydemokrata irányzatú Európai Néppárt európai parlamenti (EP-) frakciója Pelczné Gáll Ildikó fideszes EP-képviselőt EP-alelnöknek jelölte - közölte a Fidesz-KDNP EP-delegációja.

A néppárti frakció a 14-ből várhatóan 6 parlamenti alelnököt jelölhet a most kezdődő ciklusban, őket választották meg a szerdai frakcióülésen titkos szavazással.

A Fidesz-KDNP delegáció közleménye szerint a választás azt mutatja, hogy a Fidesz fontos szerepet tölt be a néppárti frakcióban. A jelölés - tették hozzá - a képviselő eddig munkájának az elismerése is: Pelczné Gáll Ildikó 2010 óta aktívan vette ki részét az EP gazdasági és belső piaci szakbizottságának, valamint a magyar néppárti delegációnak a munkájából.

A néppárti frakció öt további alelnökjelöltje a német Rainer Wieland, az olasz Antonio Tajani, a spanyol Ramon Luis Valcarcel Siso, a román Adina Ioana Valean és az ír Mairead McGuinness. A választáson szintén induló luxemburgi Viviane Reding - leköszönő európai bizottsági alelnök - a Fidesz-KDNP-közlemény szerint nem nyerte el a jelöléshez szükséges szavazatszámot.

Az Európai Parlament alelnökeiről a jövő heti strasbourgi plenáris ülésen szavaznak az EP-képviselők.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
A nők vagy a férfiak járnak jobban a magyar nyugdíjrendszerben?

A nők vagy a férfiak járnak jobban a magyar nyugdíjrendszerben?

Érvényesül-e a nyugdíjrendszerben a nemek közötti egyenlőség? A válasz mindenekelőtt attól függ, hogy érvényesül-e a munkaerőpiacon ez az egyenlőség? Egyenlő munkáért egyenlő bért kapnak-e a nők, vagy ez továbbra sem jellemző? S ha nem jellemző, akkor hogyan hat a nők számára hátrányos kereseti rés a nyugdíjvárományukra? Hogyan befolyásolja a nemek nyugdíjhelyzetét, hogy a nők tovább élnek, mint a férfiak, és emiatt özvegyi nyugdíjban jellemzően a nők részesülnek? A demográfiai, a foglalkoztatási és a szabályozási jellemzők alapján a nőknek vagy a férfiaknak kedvezőbb-e a helyzete a magyar nyugdíjrendszerben? Ezekre a kérdésekre keresem a választ.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×