Infostart.hu
eur:
360.58
usd:
308.99
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Demszky új helyszínre küldené a Fideszt

A főpolgármester arra kéri a Fideszt, hogy a békés ünneplés érdekében ne az Erzsébet híd környékén tartsa meg a párt március 15-ei rendezvényét. A Fidesz nem változtat.

Demszky Gábor úgy fogalmazott, hogy Orbán Viktor, az ellenzéki párt elnöke ismét rossz helyszínt választott.

A főpolgármester szerint a főváros a korábbi évekhez hasonlóan ismét a Duna-parti Petőfi-szobornál tartja ünnepségét, így elkerülhetetlen, hogy a két rendezvény résztvevői találkozzanak egymással.

Hangsúlyozta: azt szeretné, hogy a tavaly őszi megmozdulásokkal ellentétben most ne a hidak lezárásról szóljon egy nemzeti ünnep.

Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője válaszában azt mondta: az ellenzéki párt szintén méltó ünneplést szeretne, és ennek érdekében minden, jogszabályban meghatározott kötelezettségnek eleget tesz majd.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Tisza-kormány: Magyar Péter már a második kormányfői ciklusára is készül, kiderültek az átírt 2026-os költségvetés részletei is

Tisza-kormány: Magyar Péter már a második kormányfői ciklusára is készül, kiderültek az átírt 2026-os költségvetés részletei is

A Tisza-kormány hétfőn nyilvánosságra hozta a 2026-os költségvetés felülvizsgált változatát, amely mintegy 700 milliárd forintos megtakarítást irányoz elő, és 500 milliárd forintos Havária Alapot hoz létre az aszály és az energiaválság kezelésére. Emellett fontos mérföldkőhöz ért a kormány vagyonvisszaszerzési programja: kiderült a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöki posztjára pályázó három versenyben maradt jelölt neve, akiket kedden és szerdán hallgatnak meg. Kedden Orbán Anita külügyminiszter azt is bejelentette, hogy feljelentést tett a Külügyminisztérium 2020-as Covid-beszerzéseinek ügyében, amely főként a lélegeztetőgépeket érinti. A nap folyamán Magyar Péter miniszterelnök is megszólalt a feljelentésekkel kapcsolatban és felszólította az előző rendszer haszonélvezőit, hogy kövessék a Duna Aszfalt példáját és adják vissza a jogosulatlanul szerzett közpénzt az államnak. A kormányfő délután arról is beszélt, hogy az ambiciózus célok miatt a gyors, esetenként rendkívüli kormányzati intézkedések a jövőben is megmaradhatnak, pihenni majd 7 év és 8 hónap múlva lesz lehetősége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×