Infostart.hu
eur:
356.25
usd:
306.36
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Az argentin Lionel Messi, miután berúgta csapata harmadik gólját a katari labdarúgó-világbajnokság döntőjében a Loszaíl Stadionban játszott Argentína-Franciaország mérkőzés hosszabbításában 2022. december 18-án.
Nyitókép: Az argentin Lionel Messi, miután berúgta csapata harmadik gólját a labdarúgó-világbajnokság döntőjében. MTI/EPA/Friedemann Vogel

Olyan tisztesség érte Messit, ami még Maradonát sem

A riói Maracana Stadion üzemeltetői meghívják az argentin válogatottal vasárnap világbajnoki címet nyerő Lionel Messit, hogy megörökítsék talplenyomatát a legendás arénában található Hírességek sétányán.

A hivatalos levelet hétfőn küldik el az Argentin Labdarúgó Szövetséghez, és amennyiben Messi elfogadja a felkérést, ő lesz majd a nyolcadik nem brazil, egyúttal az első argentin futballista, akinek a neve és talplenyomata bekerül legendás terembe. A labdarúgás hazai klasszisai mellett külföldiként például a német Franz Beckenbauert és a portugál Eusebiót érte a megtiszteltetés.

Messi 2014-ben a Maracanában is világbajnoki döntőn szerepelt, ám akkor az argentinok kikaptak a német válogatottól, vasárnap viszont a Paris Saint-Germain támadója megszerezte az utolsó még hiányzó címet karrierjében, miután együttesével 3-3-as döntetlent követen, 11-es párbajban 4-2-re legyőzték a címvédő francia együttest.

Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×