Infostart.hu
eur:
385.88
usd:
330.79
bux:
117599.91
2026. január 13. kedd Veronika
Lelik Réka a magyar válogatott edzésén a női kosárlabda Európa-bajnokság kezdete előtt két nappal a Cair Sportcenterben, a szerbiai Nisben 2019. június 25-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

3x3-as kosárlabda: felsóhajthatnak a magyar lányok

A magyar női válogatott a harmadik mérkőzésén, vasárnap 14–10-re legyőzte Szerbiát a bukaresti 3x3-as kosárlabda Európa-bajnoki selejtezőben, és százszázalékos teljesítménnyel megnyerte csoportját, így kijutott a szeptemberi Eb-re.

A Papp Dia, Lelik Réka, Kiss Virág, Turner Yvonne összetételű nemzeti együttes a szombati nyitányon 18–7-re verte a görögöket, majd 21–11-re az ukránokat, így kedvező helyzetből várhatta a szombati folytatást. A reggeli programban a szintén veretlen szerbek következtek a monumentális Parlament Palota mellett felállított alkalmi arénában, ahol nem épült sátortető, így a csapatok a tűző napon, 30 fokban küzdöttek. A balkániak elleni találkozón az ellenfél csak 2–0-ig vezetett, onnantól a magyarok diktálták a tempót, és 5–5 után egy 7–0-s rohammal faképnél hagyták a szerbeket, akik a hátralévő időben már nem tudtak felzárkózni. A válogatott legjobbja az egész torna legmagasabbja, a 195 centis Kiss lett 6 ponttal.

Jakab Máté szövetségi kapitány együttese 14.15 órától a nyeretlen törökökkel csapott össze a B csoportbeli – immár tét nélküli – zárómeccsén.

Utóbbi mérkőzést szintén megnyerte a magyar női válogatott, így százszázalékos teljesítménnyel zárt a bukaresti 3x3-as kosárlabda Eb-selejtezőben. Válogatottunk kezdettől fogva nagy fölényben játszott az egy győzelemnél és három vereségnél tartó riválissal szemben, és a meccs felénél 14–7-re vezetett. Az ellenfél a hátralévő időben sem tudta megnehezíteni a magyarok dolgát, akik magabiztosan nyerték meg negyedik csoportmérkőzésüket is, ezúttal 21–11-re. A győztes kosarat Kiss szerezte két perccel az alapjátékidő vége előtt.

„A csoportunkban volt több »sötét ló« is, előzetesen nem sokat tudtunk például a szerbekről vagy a görögökről, mert nem láttuk őket a nemzetközi versenyeken – kezdte értékelését az MTI-nek Jakab Máté kapitány. – Mi alaposan rákészültünk erre a tornára, az elmúlt két hét nagyon intenzív volt, és úgy láttam, hogy itt Bukarestben is meccsről meccsre fejlődtünk, gratulálok a lányoknak. A védekezésünk fojtogató volt, ami azért fontos, mert ezt lehet kontrollálni a 3x3-ban, ellentétben az időjárással és az egyéb nehezítő körülményekkel, például azzal, hogy itt nem építettek sátortetőt.”

A májusban kinevezett szakvezető hozzátette, hogy szerdától már Bécsben szerepel a csapat egy tornán, majd június 23-tól következik az ulánbátori világbajnokság, ahol várhatóan más összeállításban vesz részt a nemzeti csapat.

A román fővárosból mindkét nemnél három-három csapat jut ki a Koppenhágában szeptember 5. és 7. között sorra kerülő Eb-re. A csoportgyőztesek automatikusan részt vehetnek a kontinenstornán, míg a csoportok második helyezettjei keresztbejátszanak egymással a harmadik kvótás helyért. Az A csoportot a nőknél Lengyelország, Románia, Lettország, Belgium és Horvátország alkotja.

A bukaresti Eb-selejtezőben ott van a magyar férfi válogatott is, Csirke Ferenc szövetségi kapitány Komma László, Tarján Izsák, Molnár Mátyás és Rosic Uros játékára számít a 12.30 órakor kezdődő negyeddöntőben a horvátok ellen.

Eredmény, nők, B csoport:

  • Magyarország–Szerbia 14–10
  • Magyarország–Törökország 21–11

szombaton játszották:

  • Magyarország–Ukrajna 21–11
  • Magyarország–Görögország 18–7
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×