389.28
361.96
68141.32
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
A ferencvárosi Mohammed Abu Fani (k) és Giacomo Bonaventura (b), az olasz csapat játékosa a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének második fordulójában játszott Fiorentina - Ferencvárosi TC mérkőzésen a firenzei Artemio Franchi Stadionban 2023. október 5-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Szerzett egy pontot a Fradi Firenzében és sajnálja, hogy elveszített kettőt

A Ferencváros 66 percig nagyon jól játszott, 2-0-ra vezetett a Fiorentina ellen a Konferencia-ligában, de az olaszok az utolsó félórára feljöttek, kiegyenlítettek. A vége: 2-2.

A mérkőzést élőben tudósítottuk, ezt a cikk második felében visszaolvashatják.

Varga Barnabás idénybeli 18. góljával juttatta előnyhöz a zöld-fehéreket 25 perc után, a második félidő elején pedig a francia Ibrahim Cissé fejelt a hazai kapuba. A firenzei együttes aztán a 60. percben végrehajtott hármas csere után átvette az irányítást, majd a cseh Antonin Barak fejesével szépített is, a hosszabbításban pedig a francia Jonathan Ikone találatával egyenlített.

A magyar bajnoknak így megszakadt a tíz tétmérkőzésen át tartó győzelmi sorozata, de a veretlensége tovább folytatódott. A Ferencváros a három hét múlva sorra kerülő harmadik körben az ugyancsak négypontos, de kevesebb szerzett gólja miatt második belga Genk vendége lesz.

Az élő tudósítás

A két összeállítás

• Fiorentina: Terracciano – Kayode, Martínez Quarta, Ranieri, Biraghi – Bonaventura, Maxime Lopez, Mandragora – N. González, Beltran, Sottil.
  • Ferencváros: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, I. Cissé, C. Ramírez – Ben Romdan, Sigér – Marquinhos, Abu Fani, Zachariassen – Varga Barnabás.

Veszélyesen kezdett a Fiorentina, de Dibusznak nem kellett védeni. Egy hiba után Marquinhos is lövőhelyzetbe került, de az utolsó pillanatba, egy sérülés miatt a csapatba került Terracciano vetődve védett.

A 10. percben Bonaventura 15 méteres lövése alig kerülte el a magyar kaput.

Zachariassen elrohant a jobb oldalon, Marquinhos elől azonban az utolsó pillanatban Kayode elrúgta a labdár, négy méterre a kaputól.

A 25. percben a Ferencváros megszerezte a vezetést, Zachariassen megint elment a jobb oldalon, Ben Romdant játékba hozta, ő pedig pontosan tette a labdát a jól elmozgó Varga Barnabás elé, ő pedig a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1.

Jól játszik a Ferencváros, labdabirtoklásban nincs nagy különbség, támadásban pedig veszélyesebb, mint a Fiorentina.

Abu Fanival ütközött Martínez Quarta a Fiorentina tizenhatosán belül. Kár, hogy a VAR nem nézte meg.

Mandragora gyenge lövését védte Dibusz Dénes.

A Fiorentina enyhe mezőnyfölényével telt az utolsó néhány perc, helyzet nélkül. Félidő.

A Ferencváros a második félidő elején büntetőt harcolt ki, Ranieri felrúgta a visszacselt csináló Vargát. Sajnos, megnézték a VAR-szobában az esetet, les miatt, a visszajátszás alapján az volt. Kár érte.

Két újabb akció, két újabb Fradi-helyzet, az utolsó passznál volt hiba.

Ám az 50. percben Abu Fani remek szögletét, Cissé befejelte a léc alá. Gyönyörű fejes volt, 0-2.

Firenze, 2023. október 5.
A ferencvárosi játékosok gólöröme a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének második fordulójában játszott Fiorentina - Ferencvárosi TC mérkőzésen a firenzei Artemio Franchi Stadionban 2023. október 5-én.
MTI/Koszticsák Szilárd
. MTI/Koszticsák Szilárd

Az 53. percben Ben Romdán ziccerben a kapufára várta a labdát.

Ramírez lövését védte a kapus.

Varga Barnabás sárga lapot kapott a labda elrúgásáért.

A 60. percben Bonaventura jó helyzetből lőhetett, a kapu fölé.

A 65. percben járunk, az utóbbi percek hoztak olyan játékképet, amire az elején számítottunk. A brazil Arthurt beállításával és Bonaventura feljavulásával uralja a Fiorentina a középpályát.

A cseh Barák szép fejessel szépített, Parisi szabadrúgása után csúsztatta a labdát a kapuba, 1-2.

Sztankovics beküldte Besicet és Owusut, kellett a frissítés.

Nico González tiszta helyzetből a kapu mellé fejelt.

A 76. percben Bonaventura lövését Dibusz szögletre védte.

A 80. percben Nico González közelről a kapuba passzolta a bravúrral védő Dibuszról kijövő labdát, de a VAR megnézte, maradt a Fradi vezetése.

Pesics váltotta Varga Barnát, Civic pedig Marquinhost.

Owusu labdájával Pesics helyzetbe került, de a kapus kezébe lőtt.

Sztankovicserősíti avédelmet, Abenaa pályán, Zachariassen helyén.

Hét perc a hosszabbítás.

Óriási szerencse:Arthur a kapu mellé lőtt 17 méterről.

Ikoné a 93. percben kiegyenlített, a védők mögé belőtt labdából, 2-2.

A 95. percben Nico González majd nem megnyerte a meccset, de a lövése éppen csak, de elment a jobb kapufa mellett.

A csoport másik mérkőzésén Csukaricski–Genk 0-2. A Ferencvárosnak és a Genknek 4-4, a Fiorentinának 2 pontja van, a Csukaricski kétszer kikapott.

2024.05.03. péntek, 18:00