Infostart.hu
eur:
360.02
usd:
315.91
bux:
143466.71
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
SAO PAULO, BRAZIL - OCTOBER 22:  Michael Schumacher of Germany and Ferrari,  Felipe Massa, and Jean Todt celebrate with their team-mates at the end of the Brazilian Formula One Grand Prix at the Autodromo Interlagos on October 22, 2006 in Sao Paulo, Brazil.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)
Nyitókép: Paul Gilham/Getty Images

Jean Todt indulatosan beszélt Michael Schumacher állapotáról

A korábbi Ferrari- és FIA-főnököt egy lapinterjúban kérdezték a hétszeres Forma–1-es pilóta egészségéről.

A családján kívül egyedül volt istállófőnöke, Jean Todt találkozhat rendszeresen a 2013-as síbalesete óta a világtól elzártan élő Michael Schumacherrel. A francia sportvezető havonta látogatja meg a világtól lassan tíz éve elzártan élő hétszeres világbajnokot, ezért kérdezte egyebek mellett egy interjúban a Corriere della Sera című olasz lap őt az állapotáról.

Amikor felidézte a 2000-es szuzukai futamot – Schumacher először lett világbajnok a Ferrarival, és Todt azt mondta, itt a család új világbajnoka –, megkapta a kérdést, hogy annyi a szóbeszéd, hogyan van Michael Schumacher, mire a család barátja kifakadt: "Hagyják békén őt, és tartsuk tiszteletben a felesége, Corinna és a gyerekei kérését. Tudjuk, hogy a síbalesetének súlyos következményei voltak, de akik azt állítják, hogy tudnak valamit Michael állapotáról, valójában nem tudnak semmit."

Azt viszont megerősítette, hogy rendszeresen látogatja a barátját, és úgy tekint a Schumacherekre, mint a családjára.

Címlapról ajánljuk
„Hisz abban, amit ő épít fel” – Elemzők Orbán Viktor tusnádfürdői beszédéről

„Hisz abban, amit ő épít fel” – Elemzők Orbán Viktor tusnádfürdői beszédéről

Kiszelly Zoltán (Századvég) szerint a Fidesz elnöke úgy gondolhatja, hogy jönnek olyan gazdasági nehézségek, amelyek majd segítenek a legnagyobb ellenzéki párt támogatottságán. Horn Gábor (Republikon) szerint viszont a meghirdetett ellenállásnak nincs semmiféle társadalmi bázisa, sőt Orbán Viktor környezete sincs úgy elköteleződve már, mint régen.

Bizalmi vagyonkezelés: szigorodnak a szabályok, fellépnek az adóelkerülés ellen

Változnak a bizalmi vagyonkezelés adószabályai: a 2026. augusztus 31. után vagyonkezelésbe adott vagyonelemeknél megszűnik az eddigi ötéves adómentességi szabály, és szigorúbb eljárás alá vonják az érintetteket. Fajcsák Gábor, az RSM adóüzletágának vezetője szerint a változás csupán azokat érinti negatívan, akik az adózási kiskapukat kihasználták, de azoknak nincs félnivalójuk, akik tisztességesen jártak el.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tényleg jön az euró 2031-ben? − A közös pénz KKV-kra gyakorolt hatásai is középpontban a Portfolio őszi vállalkozói fórumán

Tényleg jön az euró 2031-ben? − A közös pénz KKV-kra gyakorolt hatásai is középpontban a Portfolio őszi vállalkozói fórumán

Nem nekünk való a saját deviza, és ezt az érzést egyre többen osztják idehaza, amit az euróbevezetés régióban rekordnak számító mértékű támogatottsága kiválóan jelez. Ahogy a Portfolio meghívott szakértői korábban megállapították: a gazdaságpolitika sokszor nem sokkcsillapításra, hanem sokkgenerálásra használta az árfolyam-politikai mozgásteret, így nem csoda, hogy óriási konszenzus övezi a Tisza-kormány azon erőfeszítéseit, hogy bevezessük a közös európai fizetőeszközt. Hogy állunk most ezen az úton és mit jelent mindez KKV-szemszögből? A témáról sok egyéb kulcskérdés mellett bővebben a szeptember 9-i Lendületben a hazai vállalkozások 2026 konferencián esik majd szó.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×