Infostart.hu
eur:
384.17
usd:
328.47
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Facebook/ Hunfencing

Szilágyi Áron elárulta, hogyan tudta megnyerni a budapesti világkupát

Ismét két érmet szerzett Szilágyi Áron a budapesti férfi kardvívó Világkupa-versenyen: a háromszoros olimpiai bajnok az egyéni versenyben szenzációs csatában védte meg címét a világelső grúz Sandro Bazadze ellen, a csapattal pedig bronzérmes lett a BOK-csarnokban.

"Maximálisan elégedett vagyok. Természetesen az egyéni aranyérmem miatt nincs okom nem elégedettnek lenni. Elképesztő volt a közönség, és elképesztő hangulat uralkodott a BOK-csarnokban. Fantasztikus érzés volt megfordítani 10-14-ről a döntőt Sandro Bazadze ellen" – mondta az InfoRádióban Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok kardvívó.

A csapattal is ott voltak a főpáston, megnyerték a bronzmeccset. Mint mondta, egyedül egy-két asszó volt, ami a németek elleni elődöntőben elment, de "ilyen van, és ezt el kell fogadnunk".

"Hazai közönség előtt jól vívni nagyon nagy élmény, és nagyon nagy öröm. Magával ragadott az egyéni verseny első asszójától kezdve az a hangulat, ami engem fogadott. Végig buzdítottak, a nehezebb helyzetekből ki tudott rángatni a hazai közönség" – mondta, hozzátéve, hogy szinte minden asszóban volt ilyen.

"Végig arra gondoltam, ha ennyien kijöttek szurkolni nekem, akkor kutya kötelességem a maximumot nyújtani"

– mondta Szilágyi Áron. Az egyéni döntőben volt 5-11 és 10-14 is az állás az ellenfél, Sandro Bazadze javára. Mint mondta, az asszóban már megvolt az előkészítés, amiből indítani szeretett volna, csak nem jutott oda, hogy azokból ténylegesen bevigye a tusokat.

"Ott azt mondtam, hogy nincs vesztenivalóm, tusról tusra haladok, szépen felépítem, lépésről lépésre. Azt nem gondoltam, hogy ebből értelemszerűen öt tust adok, és megnyerem az asszót, de valameddig el fogok jutni. Persze, amikor már egyenlítettem 14-14-nél, akkor mindent beletettem, elindítottam azt a támadást, amit el kellett, be is talált, úgyhogy onnantól már csak az örömnek jutott szerep" – mondta Szilágyi Áron.

A sportoló sarka az elmúlt hónapokban több kellemetlenséget okozott..

"Folyamatosan bajlódom a sarkammal, és állandó kezelést igényel.

Különböző kúrákat eszközölünk, de egyelőre még mindig nem tökéletes" – mondta. Megjegyezte: az a lényeg, hogy tudott versenyezni, és ha ezt a szintet tudja tartani, akkor már elégedett lesz.

A csapatversenyről Szilágyi Áron azt mondta, az elmúlt három világkupaversenyről éremmel jöttek haza: ezüsttel, arannyal és bronzzal. Szerinte elégedettnek kell lenniük. "Mindenki tudja, hogy mi a dolga, mindenki dolgozik szépen. Jön a kvalifikációs időszak, rutinos versenyzők vagyunk. Bízom abban, hogy meg tudjuk szerezni a kvótát, júliusban vívunk egy sikeres világbajnokságot. Ezek most a fő célok" – zárta gondolatait a háromszoros olimpiai bajnok kardvívó.

(Nyitóképen: Szatmári András, Szilágyi Áron, Decsi Tamás és Gémesi Csanád összeállítású kardcsapat).

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×