370.13
65045.06
2024. április 19. péntek Emma

Az Újpest miatt már kedden bajnok lehet a Ferencváros az NB I-ben

Döntetlennel fejeződött be a 29. forduló az OTP Bank Ligában, a MOL Fehérvár FC nem bírt az Újpesttel (2-2). A Vidi immár tizenegy pontos hátrányban van a Ferencvárossal szemben, a zöld-fehérek már kedden matematikailag is újra bajnokok lehetnek.

A MOL Aréna Sóstóban a Vidi Ristevski öngóljával szerzett vezetést a 41. percben, ezt a második félidőben Obinna Nwobodo egy ritkán látható, nagyszerű átlövéssel kiegyenlítette. A hazaiak a 72. percben újra vezettek, a néhány perccel korábban beálló Nemanja Nikolics közelről stukkolta a labdát a kapuba. Az Újpest azonban továbbra sem adta fel, s a 81. percben Heris fejesével egy szöglet után kiegyenlített.

A székesfehérváriak a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésükből négyszer döntetlen játszottak, az Újpest az edzőváltás óta Predrag Rogannal három mérkőzésen hét pontot gyűjtött.

Az OTP Bank Liga kedden folytatódik, a Ferencváros már aznap bajnok lesz, amennyiben legyőzi a Hidegkuti Nándor Stadionban a Bp. Honvédot.

29. forduló

MOL Fehérvár FC–Újpest FC 2-2

Gólszerzők: Ristevski (41., öngól), Nikolics (72.), illetve Nwobodo (64.), Heris (81.)

Az óvóhelyre kellett menekíteni Kijevben a német gazdasági minisztert

A háború kitörése óta másodszor látogatott Ukrajnába a német gazdasági miniszter. Robert Habeck célja az volt, hogy a kétoldalú gazdasági kapcsolatok megerősítéséről tárgyaljon A vizit alig huszonnégy órás volt, közben ugyanakkor a háború viszontagságait egy kijevi óvóhelyen is tapasztalhatta.