Infostart.hu
eur:
364.26
usd:
316.12
bux:
150381.6
2026. augusztus 12. szerda Klára
Jakabos Zsuzsanna a 400 méteres vegyesúszás selejtezőjében a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 2019. december 4-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Olimpiatolás - így reagálnak a sportolók

Van, aki visszavonul, van, aki 1984-ben érzi magát, és van, aki csak ennyit mond: "annyi baj legyen!"

Számos sportoló azonnal reagált is ar bombahírre, hogy nem lesz idén nyáron olimpia Tokióban.

A Nagy Sportágválasztónak nyilatkozó Cseh László többszörös világbajnok és olimpiai érmes úszó meglátja, hogy "ez hogy passzol" az életéhez, úgy tervezte, ez lesz az utolsó olimpiája, de most "meg kell vizsgálnia a lehetőségeit".

Ungvári Miklós cselgáncsozó teljesen el van keseredve: "ez egyet jelent a visszavonulásommal".

Péni István sportlövő ugyanakkor amondó, "egy év nem számít", mint az NSO összefoglalójából kiderül, csúcsévei elején érzi magát.

Sastin Marianna, egyetlen női birkózó-világbajnokunk amiatt csalódott, hogy a NOB a napokban összevissza nyilatkozott, előbb négy hét múlva esedékes döntésről, majd hirtelen mégis bejelentésről beszélt, ami nem korrekt mód, ráadásul konkrét időpont nélkül maradt mindenki. Ő márpedig édesanya és 36 éves.

A világ jelenlegi legjobb nyílt vízi úszója, Rasovszky Kristóf szerint jó döntés született, az esélyek egyenlőek, de azért ő is nagyon várja, hogy bejelentsék az olimpia új időpontját.

Marosi Ádám Sastin Marianna cipőjében jár, de öttusázóként. A birkózónővel egyidős sportolót "mellbe vágta" a döntés, szerinte úgy érezhetik magukat a sportolók, mint 1984-ben.

Jakabos Zsuzsanna úszó a Facebookon ezt írta: annyi baj legyen!

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

Százak vesztették életüket a hétfői kolumbiai földrengésben, míg a szomszédos Venezuelában júniusban volt két, 7,2-es, illetve 7,5-es erősségű földrengés, a kettő között furcsa mód a látszólagos földrajzi közelség ellenére viszont nincs összefüggés. Van viszont tanulság bőven, erről is beszélt Harangi Szabolcs geológus, vulkanológust, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára az InfoRádióban.

Rendkívüli kormányzati tájékoztató jön Paksról csütörtökön, Magyar Péter külön is üzent a helikopterezésről

Csütörtökön 15 órakor tartják a kormány tájékoztatóját a szerdai paksi kihelyezett kormányülés után. Részletes tájékoztatást adnak a dunai fenékküszöb megépítéséről és a két bárka esetleges elsüllyesztéséről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
Tisza-kormány: döntött a kabinet a paksi beruházásról, újabb sokmilliárdos csontváz került elő

Tisza-kormány: döntött a kabinet a paksi beruházásról, újabb sokmilliárdos csontváz került elő

Szerdán ismét a kormány döntései kerülhetnek a hazai közélet fókuszába. Magyar Péter bejelentése szerint a kabinet Pakson ülésezve döntött az alacsony vízállás problémáját hosszú távon kezelő beruházásról: megkezdődik egy dunai fenékküszöb építése, szükség esetén pedig két bárka irányított elsüllyesztésével is készek megemelni a folyó vízszintjét. Nem ez volt az egyetlen kormányzati tájékoztató ma: 9 órától az augusztus 20-ai ünnepség részleteire derült fény, ahol bejelentették, hogy a programsorozat 4 milliárdból valósul majd meg, és 2000 drón is részt vesz a showban. Mindeközben kiderült, hogy 2024-től a választásokig 26 milliárd forintot fizetett az Orbán-kormány a Századvégnek, a NER-es építőipari cégek egy friss becslés szerint 2010 óta 900-1000 milliárdnyi profitra tehettek szert túlárazásokból, az Országos Mentőszolgálat telephelyein pedig rendőrök jelentek meg, a Népszava szerint a mentőautók beszerzésének ügyében. Budapest továbbra is küzd a nehéz anyagi helyzettel, szeptember végéig 125 milliónyi hitelt kellene visszafizetnie, aztán október közepéig 86 milliárdnyi szolidaritási hozzájárulást átutalni az államkasszába – ez a jelenlegi körülmények közt lehetetlen kihívást jelent, így egyre sürgetőbb a megállapodás a kormánnyal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×