eur:
411.18
usd:
392.45
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A kivilágított olimpiai ötkarika a japán főváros Odaiba nevű városrészében 2020. január 24-én, pontosan fél évvel a sportesemény kezdete előtt. A tokiói nyári olimpiai játékokat július 24. és augusztus 9. között rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Jae C. Hong

Mélyponton a japánok, a NOB-ra óriási csata vár

Nagy küzdelem vár a Nemzetközi Olimpia Bizottságra, de a tokiói játékokat elhalasztó bejelentés fő üzenete, hogy az eseményt 2021 nyarán rendezhetik meg - fejtette ki az InfoRádióban Vajda László, a 2022-es pekingi téli olimpia szervezőbizottságának tagja, több nyári olimpia és pályázat kulcsszereplője.

Hetek óta húzódott a tokiói olimpia halasztásának ügye, érezhető volt, hogy a törlés nem opció, de a halasztást fel kell vállani, és az volt a kérdés, hogy milyen időintervallumot jelöl ki a NOB - összegzett a kiemelt sportrendezvények specialistája, aki szerint nagyon fontos szempont volt a döntésben, hogy a sportolók a koronavírus-járvány elleni küzdelem alatt nem tudtak volna felkészülni megfelelően a nyár közepéig.

Vajda László arról is beszélt, hogy a hivatalos bejelentés óta mindenki a veszteségeket mérlegeli.

"Nincs presztízsveszteség, mert meg kellett ezt lépni, de a japánoknak érzelmileg mindenképpen nagy csapást jelent.

A helyiek már rákészültek az olimpiára, így egy komoly érzelmi mélypont lehet ezekben a napokban Tokióban és az egész országban" - mondta Vajda László.

Hozzátette, hogy a szponzorációs szerződések futnak, de a szervezőbizottságnál óriási kiesések lesznek.

A labdarúgó-Eb, a vizes vb és az atlétika-vb is a jövő nyári programban szerepel szinte közvetlenül egymás után, ezekkel a NOB-nak meg kell birkózni, mert szintén óriási események. A sportesemény-szervező szerint az igazi üzenet mégis az NOB bejelentésében, hogy az olimpia 2021 nyarán lesz, a többi időpont szembemenne számos nemzetközi és nemzeti sorozattal, illetve ütné a hagyományos formaidőzítést.

"Egy őszi vagy tavaszi rendezés olyan szinten rúgná fel a versenynaptárat, hogy az szerintem nem kivitelezhető" - fogalmazott Vajda László.

Kitért arra is, hogy óriási stáb dolgozik egy olimpia sikeréért: 5-6 ezer főállású szervező, 70 ezer önkéntes és több mint 100 ezer szerződött partner és egyéb cég munkatársa.

"Nagy csalódottság mindenkinek, hogy a hétéves menet nem most csúcsosodhat ki,

ráadásul az érzelmek mellett anyagiaknak is nagy szerepe van, hiszen a munkahelyeket, pozíciókat meg kellene őrizni" - emelte ki az InfoRádióban Vajda László.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×