Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László
Madrid, 2017. december 23.Zinédine Zidane, a Real Madrid (j) és Ernesto Valverde, a Barcelona vezetőedzője a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2017. december 23-i mérkőzésének kezdete előtt a madridi Santiago Bernabeu stadionban. (MTI/EPA/Rodrigo Jimenez)
Nyitókép: MTI/EPA/Rodrigo Jimenez

Holtversenyben a Barcelona és a Real Madrid, mégis micsoda különbség!

Feléhez érkezett a spanyol labdarúgó-bajnokság, a La Liga 2019–2020-as idénye: azonos pontszámmal áll a Barcelona és a Real Madrid. Előbbi rontott, utóbbi javított az elmúlt két esztendőhöz képest.

A Barcelona szombaton 2-2-es döntetlent játszott az Espanyollal a városi rangadón. A katalán klubról írva a spanyol sajtó megállapítja, hogy valami nem működik, nincs rendben. A Barça a mostani idényben 40 pontot gyűjtött eddig, két éve, a Valverde-éra első szezonjában 19 forduló után 51 pont volt, a 2018–2019-es szezonban pedig ugyanennyi mérkőzés után 43.

A Real Madrid ugyanebben az időszakban 32, majd 33 pontot szerzett, ehhez képest a mostani 40 feltétlenül előrelépés.

Feltűnő, hogy Zinedine Zidane együttese kifejezetten kevés gólt kap az elmúlt időszakban, a védekezés feljavítása, illetve feljavulása feltűnő. A korábbiakban sok kritikát kapó Thibaut Courtois a legutóbbi tizenkét mérkőzéséből kilencen nem kapott gólt.

A nagy bajnokságok éllovasai közül a Liverpool teljesítménye egészen kiemelkedő (20 mérkőzésen 58 pont), az olasz (Internazionale, 17/42) és a francia (PSG, 18/45) a második legjobban teljesítő. A Bundesliga „téli bajnoka”, az RB Leipzig 17 mérkőzésen 37 pontot szerzett. Mind a négy említett bajnokság listavezetője százalékosan jobb eredményt ért el eddig a 2019–2020-as szezonban, mint a két spanyol élcsapat.

Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×