INFORÁDIÓ
2023. március 21. kedd
Benedek

sport

kézilabda-bl

telekom veszprém

Ismét kikaptak a veszprémi kézisek

Infostart / MTI

A Telekom Veszprém 23-18-ra kikapott a francia Montpellier HB otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.

A két csapatnak ez volt a 15. találkozója a BL-ben, a Veszprém tíz győzelem mellett ötödször veszített. A vendégek keretéből Sterbik Árpád, Lékai Máté, Rogerio Moraes Ferreira és Pawel Paczkowski hiányzott.

Jó védekezéssel kezdett mindkét csapat, majd a hazaiak egy kettős emberelőnynek köszönhetően lendületbe jöttek, a Veszprém pedig hét percen keresztül nem talált be, így 10-6-os hátrányba került. A szünet előtt sikerült felzárkóznia a vendégcsapatnak, de Melvyn Richardson vezérletével a második félidőben ismét ellépett a Montpellier.

Hiányzott a kellő hatékonyság a veszprémiek támadójátékából, ráadásul a tavaly tavasszal BL-győztes házigazdák horvát kapusa, a korábban a Szegedet erősítő Marin Sego kiválóan védett. A hajrában nem volt esélyük az egyenlítésre az előző idényben BL-ezüstérmes vendégeknek, akiknek - elsősorban támadásban - akadozott a csapatjátékuk, és ezúttal ráadásul a kiemelkedő egyéni teljesítmények is hiányoztak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Melvyn Richardson volt nyolc góllal, a magyar csapatban a francia Kentin Mahé és a szerb Petar Nenadic egyaránt négy gólt dobott.

A Veszprém október 13-án a portugál FC Portót fogadja, a Szeged pedig ugyanazon a napon a dán Aalborg HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

szombaton játszották:

A csoport: MOL-Pick Szeged - SG Flensburg-Handewitt (német) 24-24 (12-12)

A címlapról ajánljuk

×
×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018