Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Dzsudzsák Balázs örül a második góljának a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország - Portugália mérkőzésen, Lyonban 2016. június 22-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Illyés Tibor

Dzsudzsák Balázs: a 2020-as Eb után talán nincs tovább

"Utolsó esélyként" beszélt egy interjúban a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya a jövő évi foci-Eb-ről.

Interjút közöl az nso.hu a vb-ezüstérmes Horvátország elleni Eb-selejtezőn győztes magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, a címeres mezben 100. mérkőzését lejátszó Dzsudzsák Balázs, aki a lapnak elmondta, alig egy-két órát tudott csak aludni a meccs után.

"Harminckét évesen, hazai pályán, telt ház előtt, csapatkapitányként a világ második legjobb csapata ellen jubilálhattam, ez egyszerűen döbbenetes. Felemelő érzés volt, olyan, amely sok százezer, sok millió futballista életében sosem jön el" - írta le érzéseit a labdarúgó, akinek hétfő reggelre betelt a telefonja üzenetekkel még úgy is, hogy nagyon kevesen tudják a számát.

Dzsudzsákot vonzotta, hogy elérje a 100-szoros válogatottságot, de "szánalomból" továbbra sem akar a pályán lenni.

Szerinte mindent lehet mondani a pályafutására, "de azt, hogy ne lenne sikeres, hogy ne tettem volna meg mindig mindent a válogatottért, a magyar címeres mezért, azt nem".

Mint felidézte, első válogatottsága örök emlék marad: Várhidi Péter küldte először pályára Görögország ellen, remegett a lába, amikor becserélték. Most, a századikra a családjától egy olyan porcelántálat kapott, amelyikre mindegyik válogatottságáról felkerült egy kép róla.

A 2020-as Európa-bajnokságra utalva elmondta, az ő generációjának "alighanem az utolsó lehetősége, hogy világeseményre kijusson".

Rosszul esett neki, amikor az internet népe arról vitázott, egyáltalán helye van-e a keretben, de "túl van már azon a korszakon", hogy bárkinek is üzengessen; "a választ vasárnap mindenkinek megadtam".

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×