392.27
366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
Nyitókép: Szalai Ádám (k) gólt lő a horvát Dejan Lovren (j) és Demagoj Vida között a Magyarország - Horvátország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen a Groupama Arénában 2019. március 24-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Legyőzte a magyar futballválogatott a világbajnoki ezüstérmest

A magyar labdarúgó-válogatott tétmérkőzésen legyőzte a világbajnoki ezüstérmest, több mint húsz éve nem ért el ilyen értékes eredményt. Magyarország-Horvátország 2-1, gólszerzők Szalai, Pátkai, illetve Rebic.

2019.03.24. 18:05

A Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás - Pátkai Máté, Nagy Ádám - Dzsudzsák Balázs, Szoboszlai Dominik, Nagy Dominik - Szalai Ádám tizeneggyel kezd a magyar válogatott a Groupama Arénában. Dzsudzsák Balázs a századik válogatott mérkőzésen szerepelt. A csoport másik mérkőzése már véget ért: Wales-Szlovákia 1-0.

A horvát kezdő tizenegyből heten játszottak nem egészen egy éve a világbajnoki döntőben. A Groupama Arénában ismét telt ház van. Marco Rossi öt helyen változtatta meg nagyszombati kezdő csapatát.

2019.03.24. 18:10

Az első öt percben a horvátok támadtak aktívabban, Perisic és Kramaric próbálkozott.

2019.03.24. 18:11

Dzsudzsák szabadrúgása után Orbán lefejelte a labdát, Szalai már-már fordult vele, de Vida elrúgta előle.

2019.03.24. 18:18

A tizenharmadik percben érdekes góllal szerettek vezetést a horvátok. Ugyanúgy a bal oldalról jött be a labda, mint csütörtökön Nagyszombaton, aztán Kramaric Rebichez passzolt, aki látszólag lesről a kapuba passzolt. Ám nem volt les, mert a balhátvéd helyén Nagy Ádám, aki elesett a szerelési kísérlet közben, "bennragadt". Magyarország-Horvátország 0-1.

2019.03.24. 18:31

A gól óta eltelt percekben a horvátok nagyon kényelmesen játszanak, a magyar csapat a korábbinál többet birtokolja a labdát, de nem tud helyzetet kialakítani.

2019.03.24. 18:33

Cseréltek a horvátok, a sérült Barisic helyére Leovac állt be.

2019.03.24. 18:39

A 33. percben kiegyenlített a magyar csapat, Dzsudzsák Balázs jó labdaával ugratta ki a jobbösszekötő helyén Szalai Ádámot, aki nagyon éles szögből, kihasználva Kalinic kapus hibáját, kiegyenlített.

2019.03.24. 18:42

Nagy Dominik ellen a tizenhatos vonal táján Dejan Lovren szabálytalankodott. A magyar középpályás megsérült, a játékvezető szabályosnak ítélte a beavatkozást. Varga Roland áll majd be.

2019.03.24. 18:53

A félidőben: Magyarország-Horvátország 1-1.

2019.03.24. 19:23

Szoboszlai eladta a labdát, az akció végén Perisic helyzetbe hozta magát, de a lövésre már elfáradt.

2019.03.24. 19:28

Indokolt magyar csere: Szoboszlai Dominikot Kalmár Zsolt váltotta.Cseréltek a horvátok is, Rebic le, Brekalo, be.

2019.03.24. 19:41

A 75. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után Pátkai Máté kihasználta, hogy nem jött ki a kapus, előbb felfejelte a labdát, majd a kapuba kanalazta.

2019.03.24. 19:42

Cseréltek a horvátok Petkovic beszállt.

2019.03.24. 19:45

A horvát védők bizonytalankodása után Kalmár két méterről kapura segítette a labdát, de Rakitic a gólvonalon tisztázott.

2019.03.24. 19:48

A harmadik magyar csere: Bese Barnabás jön be Dzsudzsák Balázs helyére.

2019.03.24. 20:01

Vége: Legyőztük a világbajnoki ezüstérmest. Dzsudzsák Balázs így ünnepelte a századik válogatottságát.

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz katona. Most rács mögé kerül. Oroszországban őrizetben várja az ellene induló korrupciós nyomozást Tyimur Ivanov védelmi államtitkár, akit az egyik leggazdagabb egyenruhásként írtak le. Igatlanportfólió, autókollekció, svájci síelések és a celebekkel való bulizás – a hivatalnok playboyhoz méltó életet élt.