394.24
369.95
65045.06
A későbbi harmadik helyezett Hosszú Katinka a 200 méteres női hátúszás döntőjében az úszó világkupa-sorozat budapesti versenyén a Duna Arénában 2018. október 6-án.
Nyitókép: MTI / Czagány Balázs

Sós Csaba a 100 méter vegyesről: egy sóhajtásnyi az egész

A hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokság felénél két arany- és egy ezüstéremnél jár a magyar küldöttség. Sós Csaba szövetségi kapitány értékelt az InfoRádiónak.

Felemás érzései vannak az úszók szövetségi kapitányának a hangcsoui rövidpályás úszó-vb féltávjánál. A pohár félig tele van, hiszen Hosszú Katinka tündököl, két aranyérme mellett van egy ezüstje, és még hátravan két száma. Rajta kívül Sós Csaba csak Lobanovszkij Maximot tudta kiemelni, aki 11.-ként zárt 50 gyorson, borzalmasan erős mezőnyben. "Valamivel pozitívabb a kép tehát, mint az első két nap után láttam" - foglalta össze érzéseit a kapitány.

Hosszú Katinka 200 háton szerzett 4. helyéről úgy vélekedett: ízig-vérig versenyző, látható, hogy

amikor csatában van, nem lehet legyőzni, ritkaság, hogy kikapjon,

ennek egyik oka az volt, hogy csak a szélső pályák egyikén tudott döntőzni, messze a belső pályákon úszó nagy riválisoktól, akik ha jobban képben vannak számára, akár dobogóra is állhatott volna.

100 vegyesen viszont szerinte sem lehet mást mondani, a világcsúcstartó újabb aranyesély előtt áll.

"A legjobb eredményt érte el az egész mezőnyben az elődöntők során, vegyesúszásban továbbra sem tűnik úgy, hogy meg tudják őt verni, bár

100 méteren bármi megtörténhet, egy sóhajtásnyi az egész"

- figyelmeztetett a szövetségi kapitány.