393.84
367.76
0

A Barcelona továbbjutott, a PSG még mindig csak harmadik

A Barcelona továbbjutott, de a többi csoportban szorosabbá vált az állás a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapja után A legnagyobb meglepetését a Liverpool belgrádi veresége jelentette. A PSG továbbra sem áll továbbjutó helyen.

Miután a két, hét óra előtt kezdődött mérkőzés egyikén az FC Bruges idegenben 4-0-ra megverte a Monacót, eldőlt, hogy az Atlético Madrid még nem juthat tovább ma este. A Barcelona, az Inter, valamint a Borussia Dortmund ellenben igen. A másik korai találkozón a Crvena zvezda nagy meglepetésre 2-0-ra megverte a Liverpoolt, alaposan felborítva a helyzetet a C csoportban.

Folytatódnak a meglepetések: a PSV vezetést szerzett Londonban, a Tottenham ellen. A gólt Luuk de Jong szerezte. Tottenham–PSV 0-1.

A D-csoportban már mindkét mérkőzésen esett gól. A Porto Héctor Herrera révén került előnybe a Lokomotiv Moszkvával szemben. FC Porto–Lokomotiv Moszkva 1-0.

A Gelsenkirchenben nagyon várt német–török párharcban a királykékek Guido Burgstaller góljával vezetnek. Schalke–Galatasaray 1-0.

A gyors gólok után hosszú gólcsend következett, több mint negyedórán keresztül nem esett gól a hat pálya egyikén sem. A Barcelona fölényben játszott az Inter ellen, de nem talált a kapuba.

Érdemes volt reklamálni: az Atlético Madrid pályáján megtört a jég: Saúl Niguez találatával vezet a hazai csapat. Atlético–Borussia Dortmund 1-0.

Portóban a „sárkányok” Moussa Morega góljával növelték előnyüket. FC Porto–Lokomotiv Moszkva 2-0.

A PSG a félidő utolsó percében megszerezte a vezetést a San Paolo stadionban. Egy olyan játékos révén, akitől talán a legkevésbé várták: Juan Bernat, aki a Bayernnél Carlo Ancelotti játékosa volt, bevette a Napoli kapuját. Napoli–PSG 0-1.

A második félidők első gólja: a német válogatott Mark Uth vette be a Galata kapuját. Schalke–Galatasaray 2-0.

Már nem vezet a PSG, Lorenzo Insigne meglőtte szokásos hazai BL-gólját, ezúttal büntetőből. Napoli–PSG 1-1

Szépítettek az oroszok Portugáliában a perui Jefferson Farfan révén. FC Porto–Lokomotiv Moszkva 2-1.

Hiába kezdett reménykedni a Loko, Corona találata után újra két gólt a hazaiak előnye. FC Porto–Lokomotiv Moszkva 3-1.

Harry Kane góljával kiegyenlített a Spurs Londonban. Ez azt jelenti, hogy ha így marad mindkét meccsen az eredmény, a Barcelona továbbjutó. Az Inter csak akkor, ha szerez egy gólt. Tottenham–PSV 1-1.

Brazil góllal vezet a Barcelona, Coutinho passzából az alig két perccel korábban beáll Malcom lőtt gólt. Inter–Barcelona 0-1.

Antoine Griezmann góljával az Atlético alighanem bebiztosította a győzelmet. Atlético–Borussia Dortmund 2-0.

Icardi az első helyzetéből gólt lőtt, kiegyenlített a San Siróban. Inter–Barcelona 1-1.

Harry Kane megfordította mérkőzést, vezet a Spurs Londonban. Tottenham–PSV 2-1.

A-csoport: AS Monaco–FC Bruges 0-4, Atlético Madrid–Borussia Dortmund 2-0

Az állás: 1. Borussia Dortmund 9 pont, 2. Atlético Madrid 9, 3. FC Bruges 4, 4. AS Monaco 1

B csoport: Internazionale–FC Barcelona 1-1, Tottenham Hotspur–PSV Eindhoven 2-1.

Az állás: 1. FC Barcelona 10 pont, 2. Internazionale 7, 3. Tottenham 4, 4. PSV 1

C csoport: Crvena zvezda–Liverpool 2-0, SSC Napoli–Paris Saint-Germain 1-1.

Az állás: 1. Napoli 6 pont, 2. Liverpool 6, 3. PSG 5, 4. Crvena zvezda 4

D csoport: Schalke 04–Galatasaray 2-0, FC Porto–Lokomotiv Moszkva 4-1

Az állás: 1. FC Porto 10 pont, 2. Schalke 8, 3. Galatasaray 4, 4. Lokomotiv Moszkva 0

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.