Infostart.hu
eur:
382
usd:
327.96
bux:
109296.08
2025. december 5. péntek Vilma
Hosszú Katinka, miután megnyerte a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság női 100 méteres vegyesúszásának döntőjét 2017. december 15-én.
Nyitókép: MTI

Amerikai versenyen indult idén először Hosszú Katinka

Hosszú Katinka idei első úszásán az Egyesült Államokban a Speedo Grand Challenge viadalon állt rajtkőre.

Helyi idő szerint 8.30-kor a női 200 vegyessel kezdődött a dél-kaliforniai Irvine városában a 2018 Speedo Grand Challenge viadal. Az előfutamokból Katinka hatalmas fölénnyel, 2:11.91-es idővel, elsőként kvalifikálta magát.

Az úgynevezett "meet recordot", azaz az eseményen valaha úszott legjobb időt is ő tartja, ugyanis 2010-ben már versenyzett ugyanitt, és akkor 2:11.12-vel győzött, ezt máris majdnem megúszta.

Bár ez az idő a magyar szövetség tájékoztatása szerint "természetesen" elmarad a kazanyi világbajnokságon elért 2:06.12-es világrekordjától, illetve a tavalyi, budapesti győztes idejétől (2:07.00), de az európai ranglistán máris 4. (egy idénynyitó úszás, reggel fél kilenckor).

Folytatás magyar idő szerint hajnali egykor, a döntőkkel.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×