Infostart.hu
eur:
356.13
usd:
311.61
bux:
142597
2026. július 10. péntek Amália

Valenciában nem félnek a Vörös ördögöktől

A Barcelona az orosz Rubin Kazany vendégeként venne elégtételt a tavalyi vereségért a Bajnokok Ligája D csoportjának szerdai játéknapján. A Manchester United kulcsemberei nélkül utazik Valenciába, míg a címvédő Inter a Werdert fogadja.

Wayne Rooney, Ryan Giggs, Gary Neville és Paul Scholes is kihagyja a Manchester United valenciai találkozóját a Bajnokok Ligájában. Sir Alex Ferguson számára az egyetlen jó hír, hogy Michael Carrick visszatérhet, a középpályás legutóbb az augusztus eleji Szuperkupa-meccsen lépett pályára. A skót tréner tart a spanyol riválistól, ezt jelzi, hogy a múlt heti Ligakupa-meccs helyett a helyszínen térképezte fel a Valenciát.

A spanyol egyesület vezeti hazája bajnokságát, idén még veretlen, így Unai Emery vezetőedző magabiztosan jelenthette ki, hogy nem félnek a manchesteriektől sem. A tréner szerint a Valencia játékosai magabiztosak, és képesek megmutatni erejüket egy kiváló ellenféllel szemben is. A meccset Kassai Viktor vezeti.

A 2009-es győztes Barcelona Tatárföldre utazik, ahol az előző kiírás azonos szakaszában gólnélküli döntetlent ért el, majd hazai pályán kikapott az orosz bajnok Rubin Kazanytól. Josep Guardiola együttesének esélyeit növeli, hogy várhatóan pályára léphet Lionel Messi is, aki felépült sérüléséből. A BL-ben jól indult a csoportkör a Barcelona számára: két hete a görög Panathinaikoszt 5-1-re verte. A Kazany ugyanakkor 1-0-s vereséget szenvedett Koppenhágában.

Mindkét edző a legerősebb összeállításban küldheti harcba csapatát, mindenki egészséges a katalánoknál, az orosz alakulatba pedig visszatérhet az eddig eltiltását töltő spanyol védő, Cesar Navas.

A címvédő Inter a Werder Brement látja vendégül. Mindkét együttes keretében sok a sérült, így az edzők helyzete nem könnyű. Az Internél az előző szezon legjobbjának választott támadó, Diego Milito, valamint Goran Pandev játéka kérdéses, míg Rafael Benítez biztosan nem számíthat Javier Zanettire, Walter Samuelre, Marco Materazzira és Thiago Mottára. A brémaiaknál Claudio Pizarro, Torsten Frings és Clemens Fritz hagyja ki a találkozót.

Címlapról ajánljuk
Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől
„3 hónap kőkemény munka”

Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin) pénteki ülésén elfogadta Magyarország módosított Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervét (RRF), ami mintegy 10 milliárd euró kifizetését teszi lehetővé Magyarország számára, amely körülbelül 6,5 milliárd euró vissza nem térítendő támogatásból és körülbelül 3,5 milliárd euró hitelből áll.

Csiki Varga Tamás: tovább fog csökkenni az amerikai katonai jelenlét Európában

Az Amerikai Egyesült Államok tovább csökkentheti európai jelenlétét, ezért a NATO-tagállamoktól is nagyobb védelmi szerepvállalást vár – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője. Csiki Varga Tamás szerint ugyanakkor Washington továbbra is fenntartja stratégiai elrettentő képességeit Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Milliók kerültek bajba Oroszországban, hatalmas ajándékhoz jutott Ukrajna - Háborús híreink pénteken

Milliók kerültek bajba Oroszországban, hatalmas ajándékhoz jutott Ukrajna - Háborús híreink pénteken

Nyugati források szerint Ukrajna dróntámadásai olyan komoly károkat okoztak az orosz energetikai hálózatban, hogy a Sberbank már olyan applikációt fejleszt, ami megmutatja, egyáltalán hol lehet tankolni. Egyes hírek szerint az orosz finomítók negyven százaléka is kieshetett a működésből. Kijev számára az ankarai NATO-csúcs jó híreket hozott: a folyamatosa viták elllenére folytatódnak a tárgyalások a lengyel Mig-29-es vadászgépek beszerzéséről, Trump pedig úgy tűnik, nem csak a Patriot PAC-3 licencét adta oda Zelenszkijnek, hanem egy rakétaszállítmányt is beígért. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×