361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Botrányos körítés mellett kiütéses Újpest-győzelem a rangadón

Fölényesen, 6-0-ra diadalmaskodott az Újpest a vendég Ferencváros ellen a labdarúgó Soproni Liga 6. fordulójának szombati rangadóján, amely rendbontás miatt a második félidőben 10 percre félbeszakadt.A zöld-fehérek a mérkőzés 39. percétől emberhátrányban játszottak, s a végig veszélyesebben futballozó lila-fehérek könnyedén kihasználták a lehetőséget, így magabiztosan gyűjtötték be a három pontot. A Ferencváros 2001, a Szusza Ferenc Stadion átadása óta nem tudott nyerni Újpesten.

A hangulat a régi időket idézte. Tízezer szurkoló várta a magyar klubfutball két legpatinásabb csapatának rangadóját. Az előjelek, noha a zöld-fehérek kezdték jobban az idényt, inkább a lilák sikerét ígérték. Nem csak azért, mert az Újpest hét éve nem kapott ki bajnoki meccsen a Fraditól, hazai pályán pedig már tíz éve veretlen legnagyobb riválisával szemben.

Az már kevésbé idézte a régi időket, hogy a Ferencvárosban mindössze hat magyar játékos szerepelt a kezdő csapatban, közülük is csak Rósa Dénes számít veteránnak a két csapat csatáit tekintve. (Õ egyébként korábban a liláknál is játszott rövid ideig.)

Az első néhány percben a vendégek erőltették jobban a támadásokat, de igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Az Újpest negyedóra után megnyugodott, s a vezetést is megszerezte, irányította a találkozót, sőt, Heinz kiállítása után növelte előnyét.

A második félidőt nem lehetett időben elkezdeni, mert a szurkolók - ahogyan az első 45 percben is - pirotechnikai eszközöket vetettek be, s sűrű füst telepedett a pályára. A kezdő sípszó előtt ráadásul a világhírű Jimmy Jump, a számos nemzetközi mérkőzésen és a világbajnoki találkozókon többször feltűnt drukker is megjelent a pályán, de egy perccel később a biztonsági őrök kíséretében elhagyta a játékteret.

A mérkőzés végül nagyjából negyedórás késéssel folytatódott, s a hazai szurkolóknak kevesebb, mint 10 percet kellett várniuk csapatuk harmadik góljára, amely után hamar jött a negyedik és az ötödik. Rajczi Péter második találata után az FTC szurkolói rombolni kezdtek a szektorukban, megbontották a kerítést, és megpróbáltak bejutni a pályára, ezért a játékvezető félbeszakította a találkozót, valamint leküldte a pályáról a játékosokat.

A rohamrendőrök azonnal felsorakoztak a vendég szektor előtt, ahová bementek a biztonsági emberek rendet tenni, s Prukner László, az FTC vezetőedzője is megpróbálta megnyugtatni a drukkereket. Nagyjából 10 perc szünet után folytatódott az összecsapás, az eredmény már nem változott.ÚJPEST-FERENCVÁROS 6-0 (2-0)
Szusza Ferenc Stadion, 8500 néző. Jv.: Solymosi
Újpest: Balajcza - Pollák, Takács, Vermes, Szokol (Kiss Z., 66.) - Simon (Matos, 91.), Mitrovic, Egerszegi, Böőr (Simek, 64.) - Rajczi, Tisza
Ferencváros: Ranilovic - Balog, Csizmadia, Junior - Andrezinho (Stanic, 59.), Maróti (Adriano, 85.), Józsi, Tóth, Rósa - Schembri, Heinz
Gólok: 1-0 Simon (27.), 2-0 Tisza (43.), 3-0 Rajczi (56.), 4-0 Mitrovics (61.), 5-0 Rajczi (72.), 6-0 Tisza (92.)
Kiállítva: Heinz (39.)

BP. HONVÉD-ZTE FC 1-0 (1-0)
Bozsik Stadion, 600 néző. Jv.: Vad II.
Honvéd: Kemenes - Takács Á., Cuerda, Botis, Hajdú - Abass, Coira, Akassou, Sadjo - Danilo, Rouani (Rufino, 77.)
ZTE: Vlaszák - Kovács G. (Simon A., 54.), Bogunovic, Miljatovic, Panikvar (Balázs, 75.) - Szalai, Máté, Kamber, Illés - Rajcomar (Horváth A., 43.), Pavicevic
Gól: 1-0 Abass (22.)
Kiállítva: Szalai (37.)

SIÓFOK-MTK 0-0
Siófok, 500 néző, Jv.: Szabó
Siófok: Molnár - Mogyorósi, Fehér, Graszl, Novák - Lukács (Ribeiro, 83.), Tusori, Kecskés (Ludánszki, 68.), Ivancsics (Délczeg, 74.) - Sowunmi, Honma
MTK: Szatmári - Vukadinovic (Kálnoki Kis, 36.), Szekeres A., Sütő, Vadnai, - Pátkai, Szabó Á., Nikházi (Ladányi, 59.), Gál - Tischler, Pál A. (Könyves, 65.)

PAKS-PÁPA
KECSKEMÉT-HALADÁS
(A két mérkőzést a rossz idő miatt elhalasztották.)

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják
2024.05.06. hétfő, 18:00