Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Schumacher bocsánatot kért a veszélyes manőver miatt

Egy nappal a vasárnapi Formula-1-es Magyar Nagydíjon bemutatott hajmeresztő manővere után bocsánatot kért volt csapattársától, Rubens Barrichellótól Michael Schumacher, a Mercedes német pilótája.

"Tegnap, a futam után még a verseny lázában égtem, de most, hogy újra megnéztem, mi történt, be kell lássam: a versenybíróknak igaza volt. Túl kemény voltam. - írta hétfőn honlapján a hétszeres világbajnok versenyző, hozzátéve, hogy természetesen nem akarta veszélybe sodorni brazil kollégáját. - Ha ez volt az érzése, akkor elnézést, nem volt ilyen szándékom."


Schumacher - aki a viadalt követően még nem ismerte el, hogy hibázott volna - az előzést akadályozandó majdnem a falhoz szorította volt ferraris csapattársát, Barrichellót (Williams), emiatt utólag tízhelyes rajtbüntetést kapott, azaz a következő futamon, Belgiumban az időmérőn elért eredményéhez képest tíz pozícióval hátrébbról indulhat.

Az ominózus csata egyébként a tízedik, még éppen pontszerző helyért zajlott a Hungaroringen, ezt végül a brazil pilóta szerezte meg, Schumacher pedig a 11. lett.

Címlapról ajánljuk
Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Lehet, hogy hamarosan igazzá válik a mondás, hogy „a Napra lehet nézni, de rád nem”? Egy startup (befektetők dollármillióival a háta mögött) egy olyan módszer kidolgozásán ügyködik, amellyel tompítani lehetne a Földet érő napfényt. Ez eszközt kínálna a globális felmelegedés elleni fellépésre. A klímaaktivisták hevesen reagáltak, miközben politikai akadályai is lehetnek a merész elképzelésnek.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×