Infostart.hu
eur:
384.26
usd:
328.88
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Történelmet írhat az Eb-k legszebb góljának szerzője

Történelmet írhat a szombaton kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságon Marco van Basten, ugyanis ő lehet az első, aki játékosként és edzőként is aranyérmet szerez. A holland válogatott szövetségi kapitánya ugyanakkor tudja, már a csoportból való továbbjutás is nehéz lesz.

Marco van Basten, a holland válogatott szövetségi kapitánya lehet az első, aki játékosként és edzőként is Európa-bajnoki címet szerez. "Eddig nem foglalkoztatott a kérdés, de tudom, hogy plusz motivációt fog adni" - jelentette ki.

A 43 éves szakember 1988-ban öt találattal lett gólkirály, és a Szovjetunió elleni 2-0-ra megnyert döntőben is eredményes volt. A Rinat Daszajev hálójába lőtt gólját az Eb-k története legszebbjének választották: kiszorított helyzetből, éles szögből vette be a szovjet kaput.


Saját bevallása szerint nem gondolkozott az emlékezetes lövés előtt, csak tüzelt. "Tökéletesen találtam el, de még engem is meglepett, hogy gól lett" - emlékezett vissza a háromszoros aranylabdás Marco van Basten.

Talán meglepő, de az egykori kiváló csatár által irányított holland válogatottra korántsem a gólzáporos meccsek a jellemzőek: a narancsmezesek 12 selejtezőn 15 gólt értek el, ami 11-gyel kevesebb, mint a csoportban előttük végző román válogatott mutatója. A holland együttesben ugyanakkor olyan labdarúgók szerepelnek, akik állandó veszélyt jelentenek az ellenfél kapujára, elég csak Ruud van Nistelrooyra, Arjen Robbenre, vagy Klaas-Jan Huntelaarra gondolni. Éppen ezért a szövetségi kapitány sem aggódik, és tudja, az eddigi széria megfordulhat, és a szerencse a csatárok mellé szegődhet.

A holland válogatott az Eb halálcsoportjában szerepel, a világbajnok olaszokkal, a franciákkal és a románokkal. "Amikor megláttam a sorsolást, arra gondoltam, jobb lenne egy másik csoportba kerülni. Nehéz dolgunk lesz, hiszen a legutóbbi vb-döntő két résztvevője ellen is pályára kell lépnünk. Ha jó lesz a széljárás, messzire juthatunk. Ha azonban szembe fúj, akkor nehéz lesz. Az elsődleges cél, hogy a csoportból továbbjussunk, ám már ez is pokoli feladatnak tűnik" - fejtette ki Marco van Basten.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×