Infostart.hu
eur:
387.51
usd:
330.66
bux:
109547.02
2025. december 19. péntek Viola

Szigorított bíráskodás - magyarok nélkül

Először működnek közre állandó játékvezetői hármasok a labdarúgó-világbajnokságon. A nemzetközi szövetség (FIFA) azt reméli a döntéstől, hogy kevesebb lesz a tévedés, valamint a kommunikációs probléma a játékvezetők és partjelzőik között.

A bíróknak és asszisztenseiknek több elméleti és fizikai tesztet kellett teljesíteniük és csak a legjobb eredményt elérők lehetnek ott a vb-n.

Szintén újítás a korábbi tornákhoz képest, hogy minden játékvezetőnek három asszisztenst kellett megneveznie és csak az a sípmester kap feladatot a világbajnokságon, akinek legalább két segítője is megfelelt a FIFA által támasztott követelményének.

Az új rendszer legnagyobb vesztese a legjobb spanyol játékvezető, Enrique Mejuto Gonzalez és a német Herbert Fahndel - aki Markus Merk mögött második a német játékvezetők rangsorában -, mindketten azért maradtak le a tornáról, mert csak egy segítőjük felelt meg a felmérések során.

Más okból hiányzik az olasz Massimo de Santis. A bíró ellen ügyészségi vizsgálat folyik a hazájában kitört fogadási botrány miatt.

A legbalszerencsésebb játékvezető a jamaicai Peter Prendergast, aki Németországban futóedzés közben szenvedett térdsérülést és emiatt kellett hazautaznia.

Magyarországról sem bíró, sem partjelző nem utazik a világbajnokságra.

Címlapról ajánljuk
Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.

Ukrajna tervezett NATO-tagságáról nyilatkozott Volodimir Zelenszkij

Ukrajna nem maradhat bizonytalanságban a jövő évi pénzügyi forrásait illetően, mert ez komoly kockázatot jelentene az ország számára - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a brüsszeli uniós csúcson tartott sajtótájékoztatóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×