Infostart.hu
eur:
386.85
usd:
329.66
bux:
109927.57
2025. december 19. péntek Viola

A rekorder kapus fél a labdától

Jens Lehmann, a német labdarúgó-válogatott kapusa szerint sok gondot okoznak majd a labdák a június 9-én kezdődő világbajnokságon.

"Ezeket a labdákat a mezőnyjátékosoknak és a nézőknek tervezték, ránk, kapusokra nem gondoltak. Amikor esik az eső, egyszerűen kiszámíthatatlanná válik és összevissza repül" - mondta a Nationalelf és a BL-ezüstérmes Arsenal első számú kapusa.

A Teamgeist nevű labdát külön a világbajnokságra fejlesztette ki az egyik legnépszerűbb sportszergyártó, ám ez nem hatotta meg a futballist, akit rekordhosszúságú góltalansági szériája után kiállítottak a múlt szerdai Bajnokok Ligája döntőben.

Lehmann szerint a mostani labda egy nagy műanyag gömb, míg a fő rivális cég által gyártott labdák sokkal inkább hasonlítanak a régi modellekre, amelyek jóval megbízhatóbbak.
   
A német válogatott most Svájcban készül a hazai rendezésű tornára, a nyitómérkőzést pedig június 9-án játssza Costa Rica ellen Münchenben.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor brüsszeli sajtótájékoztatója: ez a csúcs egy haditanács volt

A péntek hajnalba nyúló csütörtöki brüsszeli EU-csúcsot követően a miniszterelnök némi alvás után állt az újságírók hadának rendelkezésére. Beszámolt róla, az EU-csúcs haditanács volt, a hozzászólások 90 százaléka arról szólt, hogyan győzzük le Oroszországot. Az európai emberek fizetni fognak, a miniszterelnök szerint ez a téma elemi erővel fog feltörni Nyugat-Európában. Úgy látja, ugyanazon a rendkívül veszélyes pályán vagyunk, mint annak idején az I. világháború előtt. Szerinte a végóráit éljük az Európai Uniónak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Családi kisvállalkozásból a régiós élmezőnybe: nagy dobásra készül a tatabányai csavarkereskedő

Családi kisvállalkozásból a régiós élmezőnybe: nagy dobásra készül a tatabányai csavarkereskedő

Az ország második legnagyobb csavar- és kötőelem-forgalmazója, az Iron Trade Havellant Kft. – amelyet legtöbben ITH Kft.-ként ismernek – jövőre bevezeti új logisztikai fejlesztését, amelytől 35-45%-os termelékenység-növekedést vár. Ez jó alapja lehet a román és szlovák piacon való további terjeszkedésnek – ahol már rendelkezik a cég leányvállalatokkal –, de akár új piacokra való belépésnek is. A generációváltáson a közelmúltban átesett ITH operatív feladatait az alapító tulajdonos, Havellant István fia, Havellant Kristóf végzi, aki a jövő évben debütáló logisztikai fejlesztés alapjait is letette.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×