Infostart.hu
eur:
388.57
usd:
330.38
bux:
110890.99
2025. december 22. hétfő Zénó
Nyitókép: Pixabay

Fél milliárd forintnyi fontért ment el George Harrison részletre vett Futurama gitárja

Édesanyja segítségével részletre vette meg a Beatles-legenda 1959-ben egy liverpooli hangszerbolttól.

Több mint egymillió fontért (494 millió forintért) kelt el szerdán egy nashville-i aukción George Harrison gitárja, amit még 16 évesen vásárolt 58 fontért (29 ezer forintért) Liverpoolban.

A Futurama elektromos gitárt édesanyja segítségével részletre vette meg Harrison 1959-ben egy liverpooli hangszerbolttól.

Az árverést szervező Julien's Auctions közlése szerint a hangszert a kikiáltási ár kétszereséért vitte el a győztes telefonos licitáló. Az összeg rekordnak számít Harrison gitárjainak eladásában.

A hangszert egy gyűjtő bocsátotta árverésre, aki 2019-ben vásárolta.

A Julien's szerint Harrison ezen a gitáron játszott a leggyakrabban a Beatles korai éveiben. Több mint 300 fellépésen használta a hangszert, többek között az 1960-as évek elején az együttes hamburgi koncertjein.

Az Oscar- és Grammy-díjas George Harrison daganatos betegség következtében 58 évesen, 2001-ben hunyt el Los Angelesben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások voltak a mai kereskedésben, enyhe esés volt a jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódott, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedett az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 22. 16:23
×
×
×
×