Infostart.hu
eur:
364.8
usd:
312.16
bux:
133586.12
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Dish of Indian Cuisine Tikka Masala. Chicken meat in tomato underpouring. Tikka Masala in a white pyalka on a dark background, a view from above, a place for text. Dark background. Linen napkin.
Nyitókép: Anastasiia Kulikovska/Getty Images

Meghalt a legendás séf, a tikka maszala atyja

Elhunyt a pakisztáni származású skóciai Ahmed Aslam Ali.

A pakisztáni származású skóciai séf, aki akkor fedezte fel a népszerű fogást, amikor egy doboz paradicsomlevesből akart szószt készíteni az éttermében a hetvenes években, 77 éves korában, hétfőn halt meg unokaöccsének közleménye szerint.

Mint mondta: nagybátyjának az étterme volt az élete, perfekcionista volt, minden napját ott töltötte, de ritkán evett csirke tikka maszalát.

Ali egy 2009-ben adott interjújában felidézte, hogy a csirke tikka maszalát aztért találta ki, mert egy vendég arra panaszkodott, hogy túl száraz a csirke tikka. "Arra gondoltunk, akkor valamilyen szószban kell elkészíteni a csirkét, úgyhogy attól fogva joghurttal, tejszínnel és fűszerekkel ízesített szósszal főztük a csirke tikkát" - mesélte.

Ez a fogás lett a brit éttermek kedvence. Az étel pontos eredetét nehéz meghatározni, általában úgy írják le, mint a nyugati ízléshez igazított curryt.

Ali elárulta, hogy sok vendég nem akar csípős curryt enni, ezért készítik joghurttal és tejszínnel.

Robin Cook korábbi brit külügyminiszter egyszer a brit kultúra fontos részének nevezte a fogást,

2009-ben kampány is indult, hogy az étel kapjon védett státuszt az Európai Unióban, de végül ezt nem sikerült elérni.

A Pandzsábból származó Ali még gyermekkorában érkezett szüleivel Glasgowba, ahol 1964-ben nyitotta meg Shish Mahal nevű éttermét. Mint mondta, ezt az ételt ajándéknak szánta, amivel meg akarta hálálni, hogy Glasgow befogadta.

Címlapról ajánljuk
Azbesztszennyezés Szombathelyen: a polgármester mondta el, mikor kezdődhet a nagy védekezési munka

Azbesztszennyezés Szombathelyen: a polgármester mondta el, mikor kezdődhet a nagy védekezési munka

Szombathelynek napi félmillió forintjába kerül az azbesztszennyezés elleni ideiglenes védekezés, ezért gyorsan állandó megoldás kell. A javaslatok megvannak, csak közben épp kormányváltás zajlik, így a hivatalokban lassabban mennek a dolgok – mondta az InfoRádióban a város polgármestere. Nemény András szerint az osztrák bányákból Magyarország egész nyugati részére kerülhetett olyan kőzúzalék, amely rákkeltő azbesztet tartalmaz.

A Tisza Párt újabb fontos tisztségviselőket nevezett meg

Bujdosó Andrea frakcióvezető bejelentette a Tisza Párt parlamenti bizottsági elnökeit, miután korábban bemutatták az Országgyűlés tiszás alelnökeit is. A házelnököt és az alelnököket is a május 9-ei alakuló ülésen választják meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
Új vezérigazgató az AKKO Investnél

Új vezérigazgató az AKKO Investnél

Új vezető kinevezésével gyorsíthatja növekedési terveinek megvalósítását a WING Csoporthoz tartozó AKKO Invest: a társaság Igazgatótanácsa Gerő Jánost nevezte ki vezérigazgatónak. A több mint három évtizedes ingatlanpiaci és vállalati tranzakciós tapasztalattal rendelkező szakember 2003 óta dolgozik a WING Csoportnál. Feladata az AKKO Invest stratégiájának megújítása és további dinamikus növekedésének megalapozása egy olyan integrált ingatlanpiaci szolgáltató felépítésével, amely az organikus fejlődés és akvizíciók révén öt éven belül 100 milliárd forintot meghaladó árbevételt érhet el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×