Infostart.hu
eur:
361.59
usd:
312.99
bux:
148345.09
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Farkas Árpád író, költő, műfordító, miután átvette a Kossuth-díjat Áder János köztársasági elnöktől (b) az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából tartott ünnepségen a Parlament kupolacsarnokában 2018. március 15-én. Az államfő mellett Orbán Viktor miniszterelnök (b2) és Kövér László, az Országgyűlés elnöke (j).
Nyitókép: MTI Fotó: Illyés Tibor

Meghalt a Bolhalakodalom Kossuth-díjas költője

Életének 77. évében súlyos betegség után elhunyt Farkas Árpád Kossuth-díjas költő, a Magyar Művészeti Akadémia tagja – adta hírül internetes oldalán a Háromszék napilap, amelynek csaknem két évtizeden át volt a főszerkesztője.

Farkas Árpád 1944. április 3-án született az udvarhelyszéki Siménfalván. A kolozsvári a Babes-Bolyai Tudományegyetem magyar szakán szerzett diplomát, majd rövid tanári pálya után 1968-tól a Sepsiszentgyörgyön megjelenő Megyei Tükör alapító munkatársa volt. Már diákként kezdett publikálni a kor erdélyi magyar kulturális lapjaiban.

Első verseskötete, a Másnapos ének 1969-ben jelent meg, melyet még a romániai rendszerváltás előtt a Jegenyekör, majd az Alagutak a hóban követett. Asszonyidő címmel publicisztika-, Bolhalakodalom címmel gyermekvers-kötetet is megjelentetett.

1971-től a marosvásárhelyi Igaz Szó, az 1990-es névváltás után a Látó irodalmi folyóirat szerkesztőjeként, 1993-tól 2010-es nyugdíjba vonulásáig a Háromszék napilap főszerkesztőjeként dolgozott.

Munkásságát 1985-ben a Román Írószövetség prózadíjával, 1993-ban József Attila-díjjal, 2002-ben Balassi Emlékkarddal ismerték el. A Magyarország Babérkoszorúja-díjjal tüntették ki 2016-ban, 2018-ban kapta meg a Kossuth-díjat. 2019-ben Sepsiszentgyörgy önkormányzata Pro Urbe-díjban, 2020-ban a Székely Nemzeti Tanács Gábor Áron díjban részesítette.

Farkas Árpádot szerdán temetik Sepsiszentgyörgyön, az új szemerjai temetőben.

Címlapról ajánljuk
39 fok, vízhiány, vasúti lassítások – helyzetjelentést adott ki a kormány

39 fok, vízhiány, vasúti lassítások – helyzetjelentést adott ki a kormány

Már folyamatos a vízszolgáltatás a Pest vármegyei Tápiószelén, ahol kedden 2339 lakost érintő vízhiány volt – közölte a kormány a hőségriasztásról közzétett szerdai gyorsjelentésében a kormany.hu oldalon.

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről egyelőre semmi hír, egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×