Infostart.hu
eur:
386.23
usd:
331.79
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

Kocsis Zoltánra emlékeznek a Pannon Filharmonikusok

A tavaly novemberben elhunyt Kocsis Zoltán zongoraművész, karmester, zeneszerzőre emlékezik a Pannon Filharmonikusok zenekar (PFZ) szombati koncertjén a pécsi Kodály Központban - közölte az együttes marketing- és kommunikációs vezetője.

Graf Orsolya hangsúlyozta: az Ihlető természet című hangverseny műsorát - a koncert eredeti karmestereként - a kétszeres Kossuth-díjas művész állította össze, "ezért a zenekar úgy kíván a kivételes alkotóra emlékezni, hogy az általa kiválasztott műveket változatlan sorrendben, kiegészítés nélkül adja elő". A karmesteri pódiumon Bogányi Tibor áll majd.

A koncerten Camille Saint-Saens ritkán játszott Phaéton című szimfonikus költeményét és utolsó, az Egyiptomi alcímet viselő zongoraversenyét hallhatja a közönség Balog József zongoraművész közreműködésével.

Az est zárásaként Beethoven Pastorale-szimfóniát adja elő a Pannon Filharmonikusok - közölte Graf Orsolya, aki kitért arra is, hogy Kocsis Zoltán rendkívül fontosnak érezte a Beethoven-életmű gondozását.

Kocsis Zoltán, a PFZ első állandó vendégkarmestere minden évadban több projekt megvalósításában közreműködött, amelyek során heteket töltött az együttessel - emlékeztetett.

Hozzátette: "évről évre teljesebb képet kialakítva a muzsikusokról és az együttesről, tapasztalatait és véleményét megosztva is segítette a zenekar szakmai munkáját".

Graf Orsolya beszámolt arról is, hogy az esten tartják Juhász Előd Kocsis Zoltánról írt - pénteken megjelenő - könyvének bemutatóját.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×