Infostart.hu
eur:
382.38
usd:
325.79
bux:
124590.3
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Múzeumok éjszakája - Cegléden szombaton lesznek rendezvények

A Múzeumok éjszakájához kapcsolódva színes programokkal várják a látogatókat szombaton a ceglédi Kossuth Múzeumban és a Múzeum utcában - tájékoztatta az MTI-t az intézmény igazgatója.

Mint arról Reznák Erzsébet beszámolt, nemcsak a múzeum, hanem az egész utca programok sorával várja a vendégeket szombaton este nyolc óra és éjfél között. A fókuszban a középkori Cegléd áll, a település lakói 650 éve kaptak vámmentességet - tette hozzá.

A falakon belül ingyenes tárlatvezetéssel ismerkedhetnek meg a látogatok az intézmény régész munkatársa segítségével, ahol nemcsak a középkori város története, hanem meglepetés is várja a vendégeket. Az igazgató kiemelte: erre az alkalomra előkerülnek a gyűjteményből az eredeti, veretes kalodák és deresek is, de a múzeum restaurátora "szégyenketrecet" is készített.

Reznák Erzsébet kiemelte, hogy tapasztalataik szerint a gyerekek is nagy számban látogatják a rendezvényt. "Õket változatos foglalkozásokkal szórakoztatjuk, de mellettük a felnőttek is megismerkedhetnek a gyógy- és más hasznos növényekkel" - fogalmazott.

Az est immár hagyományosnak számító kuriózuma a még éjfél előtt megjelenő Múzeumi Hírmondó rendkívüli kiadása, amely többek között az éjszaka folyamán készült fotókkal, beszámolókkal egészül ki.

A Múzeum utcában idén is számos koncertet és kulturális eseményt ajánlanak az ide érkezőknek - mondta Reznák Erzsébet. Az ez évi tematikához kapcsolódva Mandel Róbert együttese hallható, de helyet kap a dzsessz Petrik Gábor és a cigányzene Kökény Ernő prímás tolmácsolásában is.

Az egyik középiskola diákjai különleges, egyidejű festéssel készülnek az eseményre, a Ceglédi Alkotók Körének tagjai a színpad mellett hozzák létre alkotásaikat zenehallgatás közben - fűzte hozzá az igazgató.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×