Infostart.hu
eur:
362.88
usd:
311.5
bux:
150755.02
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Arany Orsóval díjazzák a Filmszemle legjobbját

Az Arany Orsó-díj lesz a jövő évi, 39. Magyar Filmszemle legfőbb elismerése - közölte a filmszemle tanácsának elnöke.

Herendi Gábor kiemelte: egyúttal megszűnik a zsánerdíj.

A filmrendezo elmondta: a tavaly bevezetett kettős fődíj a tapasztalatok szerint nem volt sikeres, csökkentette az elismerés értékét. Hangsúlyozta: minden filmfesztiválnak egy igazi fődíja van.

Herendi Gábor közölte: a fődíj egy régi filmorsót fog ábrázolni.

A rendező hozzátette, hogy a Filmszemle más tekintetben nem változik. Hangsúlyozta, hogy a szokásos helyszínen, a Millenáris Teátrumban január 29-én kezdődő szemlén minden nevezett alkotást levetítenek, de ezek közül a tervek szerint csak 16 alkotás versenyez majd.

A Magyar Mozgókép Közalapítvány korábbi tájékoztatása szerint az alkotók november 20-ig nevezhetnek munkáikkal játékfilm, kisjátékfilm, kísérleti film, nem fikciós film és TV-film kategóriában.

Címlapról ajánljuk
Ráfizethet a gyerekekre építő üzletre a Meta, elképesztő összegről állapodtak meg

Ráfizethet a gyerekekre építő üzletre a Meta, elképesztő összegről állapodtak meg

Az amerikai közösségi média történetének egyik legjelentősebb gyermekvédelmi jogi ügyében egyezségre jutott a Facebook anyavállalata, a Meta az őt perelő amerikai államokkal, aminek értelmében az óriásvállalat maximum 16,68 milliárd dollárt fizet nekik – derül ki a szerdán nyilvánosságra hozott bírósági dokumentumokból. Baracsi Katalin internetjogász szerint akár Európában is jogszabálymódosításokat indíthat el a folyamat.

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×