Infostart.hu
eur:
362.13
usd:
310.64
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Zene világnapja - az akadémia meglepetése

Rendhagyó koncerttel várja a látogatókat a Zeneakadémia október 1-jén. A zene világnapján a legtehetségesebb növendékek lépnek fel és játszanak az ingyenes hangversenyen.

A repertoárban olyan szerzők művei szerepelnek, akik maguk is szerepet játszottak a budapesti intézmény életében - mondta az IndoRádióban Batta András rektor.

A többi mellett Liszt Ferenc, Bartók Béla, Kodály Zoltán, Dohnányi Ernő és Kálmán Imre művei csendülnek fel.

A Zeneakadémia kapui este fél hétkor nyitják meg a látogatók előtt, de aki nem ér oda időben, az sem marad le az élményről.

A későket ugyanis folyamatosan engedik be az egyes művek közötti szünetekben.

Batta András elmondta, hogy a szórakoztató koncerten a komolyzenei művek mellett jazz- és operettslágerek is felcsendülnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×