Infostart.hu
eur:
381.68
usd:
327.35
bux:
109592.3
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Gary S Chapman/Getty Images

Rémület Bogotában: 6,3 erősségű rengés sújtotta a főváros

Erős, 6,3-as erősségű földrengés rázta meg Kolumbia fővárosát, Bogotát helyi idő szerint a vasárnap reggeli órákban az amerikai geofizikai intézet (USGS) szerint.

Az AFP francia hírügynökség helyszíni beszámolója szerint épületek inogtak meg, szirénák szóltak, sokan pizsamában rohantak az utcákra.

Halottakról és sérültekről egyelőre nem érkeztek jelentések.

Az USGS szerint a földrengés fészke 9 kilométeres mélységben volt a Bogotától mintegy 170 kilométerre keletre található Paratebueno városának közelében. A földmozgást Medellín, Calí és Manizales városokban is érezni lehetett.

Bogotában a rémült emberek a parkokban gyülekeztek és sokan vonakodtak visszatérni otthonaikba. „Nagyon félelmetes volt” – mondta az 54 éves Carlos Alberto Ruiz, aki családjával és kutyájukkal keresett menedéket a szabadban.

„Ilyesmi már régóta nem történt errefelé” – mondta Francisco Gonzales, aki szintén az utcára menekült lakásából.

A városvezetés szerint mentőcsapatok vannak úton, hogy elvégezzék a kárfelmérést, illetve szükség esetén segítséget nyújtsanak.

Kolumbia az úgynevezett csendes-óceáni tűzgyűrűn, a Föld geológiailag legaktívabb övezetén helyezkedik el.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×