Infostart.hu
eur:
386.96
usd:
334.81
bux:
124235.55
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
Police light on a car of the german police
Nyitókép: fhm/Getty Images

A koszovói ENSZ-misszió befejezését kezdeményezte az Egyesült Államok

Kezdeményezte az Egyesült Államok az ENSZ Biztonsági Tanácsánál, hogy a világszervezet fejezze be koszovói békemisszióját.

Az amerikai ENSZ-képviselet nevében John Kelley a koszovói helyzet áttekintésére szolgáló napirendi pontnál felszólalva ismertette Washington javaslatát, amely szerint az UNMIK misszió feladatait fokozatosan át kellene venniük más ENSZ-ügynökségeknek, a folyamat végén pedig végleg le kellene zárni a küldetést.

Kelley egyebek között a magas költségekkel indokolta a felvetést, utalva arra, hogy a misszió költségvetésének több mint 80 százaléka a bérekre megy el. Kiemelte azt is, hogy az UNMIK már nem játszik semmilyen szerepet Koszovó politikai irányításában.

A koszovói háború után, 1999-ben létrehozott UNMIK személyi állománya nagyobb részben civilekből áll.

A misszió esetleges lezárásáról a Biztonsági Tanácsnak kell döntést hoznia.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×