Szerdán a grúzi parlament első olvasatban elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely bűncselekménnyé nyilvánítja az erőszakra való felhívást, és akár három évi börtönbüntetést is kiszabhat érte. A jogszabály szigorítja a rendőri intézkedéssel való szembeszegülés és az állami tisztségviselők elleni támadások büntetését is. Emellett változtatások lesznek a közigazgatási törvényben, például tilos lesz engedély nélkül bárhol megmozdulásokat szervezni.
Az uniós tisztségviselők szerint a grúz hatóságok megfélemlítési taktikákat és erőszakot alkalmaznak a kritikus hangok elhallgattatására, békés tüntetőket, újságírókat és ellenzéki politikusokat céloznak meg és vonnak felelősségre pusztán azért, mert éltek alapvető jogaikkal.
Felhívták a figyelmet a politikai okokból fogva tartott újságíró, Mzia Amaglobeli esetére,
aki jelenleg éhségsztrájkot folytat a börtönben, és felszólítottak minden jogtalanul bebörtönzött újságíró, aktivista és politikai fogoly szabadon engedésére.
Továbbá arra buzdították a hatóságokat, hogy folytassanak párbeszédet az összes politikai szereplővel és a civil társadalom képviselőivel. "Semmilyen lehetőséget nem szabad kizárni a bizalom és a párbeszéd helyreállítása érdekében" - hívták fel a figyelmet.