Infostart.hu
eur:
386.23
usd:
331.64
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Az izraeli hadsereg képén a Hamász palesztin iszlamista szervezet fogságából szabadult izraeli Emily Damari az édesanyjával, Mandyval a dél-izraeli Reim kibucban 2025. január 19-én, miután életbe lépett a Hamász palesztin iszlamista szervezet és Izrael közötti tűzszünet.
Nyitókép: MTI/EPA/Izraeli hadsereg

A vártnál jobb egészségi állapotban vannak a kiszabadult túszok

A vártnál jobb egészségi állapotban vannak a kiszabadult túszok az őket ellátó Siba kórház közlése szerint, ezért már vasárnap este találkozhattak családtagjaikkal.

„Stabil állapotban van” a három túsz, Emili Damari, Romi Gonen és Doron Steinbreher, akik 471 nap után szabadultak a Hamász fogságából – jelentette be Szefi Mendelovich, a kórház egészségügyi főigazgató-helyettese. „További néhány napig tart az összes szükséges vizsgálat elvégzése” – tette hozzá, és hangsúlyozta, hogy a kórház csapata továbbra is figyelemmel kíséri a volt túszok egészségi állapotát.

Mandi Damari, a kiszabadított Emili Damari édesanyja is kijelentette, hogy lánya sokkal jobb egészségnek örvend, mint amire számítottak. „Végre megölelhettem, ahogyan már régóta álmodtam” – tette hozzá, és megköszönte az izraelieknek 15 hónapos támogatásukat lányuk kiszabadításáért. Maga Emili Damari Izraelbe érkezése után az Instagramon azt írta, hogy mindent köszön és ő a legboldogabb ember a világon.

Meirav Lesem Gonen, a kiszabadult Romi Gonen édesanyja azt írta Facebookon, hogy „kell még egy pillanat, hogy fellélegezzünk, és higgyünk a közösen elért valóságban. Megígérem, hogy visszatérek” – utalt arra, hogy visszavonult családjához, és rövid szünetet tart a túszok kiszabadításáért folytatott közösségi munkájában. „Kilencvenhét másik szeretett személynek is szüksége van arra, hogy megismerjék ezt a valóságot” – tette hozzá.

„471 elviselhetetlen nap után szeretett Dodónk végre visszatért a karunkba. Szeretnénk kifejezni szívből jövő köszönetünket mindenkinek, aki támogatott és elkísért minket ezen az úton” – áll Doron Steinbreher családjának közleményben.

„Külön köszönet Izrael népének meleg ölelésükért, megingathatatlan támogatásukért és az erőért, melyet a legsötétebb pillanatainkban adtak nekünk. Köszönjük Trump elnöknek is jelentős részvételét és támogatásáért, amely oly sokat jelentett nekünk” – tették hozzá.

„Hősies Dodónk 471 napot élt túl a Hamász fogságában, s megkezdi rehabilitációs útját. Továbbra is kitartunk az összes túsz családja mellett, és mindent megteszünk, amíg szeretteik mind haza nem térnek” –hangsúlyozták.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×