Infostart.hu
eur:
378.17
usd:
317.41
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Kimberly Cheatle, a hivatalban levő és a volt amerikai elnököket védő titkosszolgálat (US Secret Service) igazgatója az amerikai törvényhozás, a Kongresszus felügyeleti szakbizottságának a Donald Trump volt elnök, republikánus elnökjelölt elleni merényletkísérletről tartott meghallgatásán Washingtonban 2024. július 22-én. Demokrata és a republikánus vezetők közösen szólították fel lemondásra Cheatle-t, aki elutasította a lemondást, ugyanakkor elismerte, hogy az általa irányított szervezet hibázott, amikor nem volt képes megakadályozni a támadást.
Nyitókép: MTI/EPA/Michael Reynolds

Lemondott az amerikai titkosszolgálat igazgatója

Elismerte, hogy hibázott a szolgálat.

Egy nappal azután, hogy a Kongresszus előtt az elmúlt évtizedek legjelentősebb operatív kudarcának nevezte a Donald Trump elleni merénylet megtörténtét, bejelentette lemondását a Secret Service igazgatója – írja a 444.hu.

Kimberly Cheatle egy levélben azt írta: „Igazgatóként teljes mértékben felelősséget vállalok a biztonsági hibákért. A történtek fényében nehéz szívvel úgy döntöttem, hogy lemondok az igazgatói címemről” – idézi a 24.hu a Washington Postot.

Cheatle a képviselőház felügyeleti bizottsága előtt elismerte, hogy az általa irányított szervezet hibázott, amikor nem volt képes megakadályozni a július 13-i támadást, és azt mondta: teljes felelősséget vállal a biztonsági intézkedések hiányosságaiért. Ugyanakkor elutasította a lemondást, és azt mondta, hogy ő a megfelelő személy a szolgálat vezetésére.

Korábban annak ellenére nem akart lemondani, hogy azt elismerte, hogy a titkosszolgálat ügynökeit több alkalommal is tájékoztatták „egy gyanús személyről" a pennsylvaniai Butlerben tartott nagygyűlésén, és a merénylő, Thomas Matthew Crookst rejtő ferde tetőt egyébként korábban biztonsági kockázatként értékelték.

A Trump elleni merényletkísérlet óta nagyon komoly kritikák tárgya volt a volt elnök és jelenlegi elnökjelölt védelméért hivatott ügynökök teljesítménye, és az elmúlt napokban rendkívül heves kritikák érték Cheatle-t, a hétfői bizottsági meghallgatása pedig nem sikerült jól, mivel a titkosszolgálati vezető számos kérdésre nem adott konkrét választ, így utána mindkét párt részéről felszólították a lemondásra. Köztük volt a meghallgatást szervező kongresszusi bizottság demokrata vezetője, Jamie Raskin is, aki arról beszélt, hogy a Secret Service igazgatója elveszítette a Kongresszus bizalmát.

Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Az új japán kormány megalakulásával feszültebb lesz a szigetország és Kína viszonya, de a közvetlen katonai konfliktust mindkét fél szeretné elkerülni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Limant ostromolják az oroszok, ukrán ellentámadásról jönnek pletykák - Híreink az ukrán frontról szerdán

Limant ostromolják az oroszok, ukrán ellentámadásról jönnek pletykák - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×