eur:
409.32
usd:
374.42
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt elnökjelöltje, miközben a védelmét ellátó titkosszolgálat ügynökei körbe veszik a Pennsylvania állambeli Butlerben rendezett kampánygyűlésen 2024. július 13-án. A rendezvényen Trump beszéde közben lövések dördültek, a politikus a jobb fülén megsérült, de védőgyűrűben a saját lábán hagyta el a pódiumot. A támadásban egy néző azonnal meghalt, miután fejbe lőtték, ketten pedig  életveszélyesen megsebesültek. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) Trump elleni gyilkossági kísérletként kezeli az ügyet. A támadóval a helyszínen végeztek a hatóságok.
Nyitókép: MTI/AP/Gene J. Puskar

Trump-merénylet: megvan, ki hibázott, miben és hol

Az elnökjelölt kampánystábja már régebb óta elégedetlen volt azzal, ahogyan védik, illetve nem védik Donald Trumpot.

Hibát követett el az amerikai Titkosszolgálat (Secret Service) a Donald Trump elleni merénylet kapcsán - írja a Portfolio a hatósági nyilatkozatot megjelentető CBS Newsra hivatkozva.

A hiba az volt, hogy a szervezet nem tett meg minden szükséges óvintézkedést a politikus biztonságának biztosítása érdekében ott, ahol rálőttek.

Anthony Guglielmi titkosszolgálati szóvivő szerint "különleges egységek és erőforrások" bevetésével ilyen nem történhetett volna meg, hogy rálőnek az amerikai elnökre, volt elnökre vagy elnökjelöltre. Továbbá a helyi partnereket is bevonhatták volna "specializált funkciók" betöltéséhez, ami azt jelenti, hogy nem szántak kellő energiát a védelemre, és a helyiekkel sem konzultáltak erről.

Források szerint Donald Trump kampánystábja régebb óta elégedetlen az elnökjelölt állami védelmével.

Kimberly Cheatle-t, a Titkosszolgálat vezetőjét épp július 22-én, hétfőn hallgatják meg a Kongresszusban a témában.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×