Infostart.hu
eur:
362.33
usd:
313.86
bux:
148085.97
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Packing suitcase for travel vacation in new normal, top view.
Nyitókép: nikkimeel/Getty Images

Már biztos: változnak a reptéri biztonsági szabályok az Egyesült Királyságban

A fedélzetre felvihető folyadékokkal és a laptopokkal kapcsolatos szabályok térnek el az eddigiektől a biztonsági ellenőrzések idejére.

2024 júniusára a legtöbb repteret speciális 3D-szkennerekkel kell majd felszerelni: ezek segítségével a korábbiaknál részletesebb képet kapnak a biztonsági ellenőrzéseket végzők a fedélzetre felvitt poggyászok tartalmáról.

A fejlesztésnek köszönhetően már

nem 100 milliliterben maximalizálják a repülőgépre felvihető palackok űrtartalmát,

hanem két literben, és a laptopokat sem kell majd kivenni a táskából - írja a BBC.

A változtatást eredetileg korábban tervezték bevezetni, de a pandémia miatt elhúzódott annak életbe léptetése. Most még az összes folyadékot, valamint minden elektronikai eszközt

ki kell venni a táskából a biztonsági átvilágítás idejére.

A krémek, naptejek és egyéb folyadékokat tartalmazó tégelyek, palackok és üvegcsék űrtartalma legfeljebb 100 milliliter lehet, és egy átlátszó műanyag zacskóba kell helyezni ezeket.

Ezek a korlátozások 2006 novemberében léptek életbe, felváltva a folyadékok teljes tiltását a repülőgépeken, melyet három hónappal azelőtt vezettek be a britek egy leleplezett merényletkísérletet követően.

Az új átvilágítóberendezések a kórházi CT-k képességeivel rendelkeznek,

az új szabályokat csak azokon a reptereken vezetik be, amelyeket már felszerelték ezekkel. A változtatás amellett, hogy az utasélményt javítja, az elvárások szerint biztonságosabbá teszi majd a légi közlekedést.

Amint arról korábban, a terv kiszivárgásának idején mi is írtunk, a technológiát egyes amerikai reptereken már alkalmazzák. Eredetileg az Egyesült Királyság is 2022 végére tervezte ezek bevezetését, a pandémia ideje alatt azonban a légi utasok száma jelentősen visszaesett a korlátozások miatt.

Címlapról ajánljuk
43 fok Budapesten, 40 fok országosan: itt a délutáni gyorsjelentés a hőséghelyzetről

43 fok Budapesten, 40 fok országosan: itt a délutáni gyorsjelentés a hőséghelyzetről

Az áram- és vízellátás mindenhol stabil. A közlekedésben húsz vasútvonalon, valamint öt HÉV-vonalon van érvényben ideiglenes, magas sínhőmérséklet miatti sebességkorlátozás. Országszerte 17 helyen van erdőtűz vagy vegetációtűz.

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről egyelőre semmi hír, egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×