Infostart.hu
eur:
379.81
usd:
319.71
bux:
130644.59
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: PIRO4D Pixabay

Koronavírus: durva következménye lett az örmény elnök londoni szilveszterezésének

Armen Szarkiszján Londonban fertőződött meg, most kétoldali tüdőgyulladással, magas lázzal vitték kórházba az Egyesült Királyságban.

A koronavírus okozta kétoldali tüdőgyulladással egy Egyesült Királyság-beli kórházba szállították Armen Szarkiszján örmény elnököt.

Több mint egy hete derült ki, hogy a 67 éves Szarkiszján és a felesége is elkapta a koronavírust, amikor gyerekeikkel és unokáikkal együtt Londonban szilvesztereztek. A politikust eddig "otthoni körülmények között" ápolták az Egyesült Királyságban.

Az elnöki hivatal tájékoztatása szerint

a politikusnál a koronavírus okozta kétoldali tüdőgyulladás alakult ki, magas láza van.

Szarkiszjánt két éve választották elnökké, előtte Örményország londoni nagykövete volt, és családjának egy része most is az Egyesült Királyságban él.

A baltimore-i Johns Hopkins egyetem szerdai összesítése szerint mintegy hárommillió lakosú dél-kaukázusi köztársaságban eddig 163 128 fertőzöttet regisztráltak, a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe 2951-en haltak meg.

A nyáron Nikol Pasinján örmény miniszterelnök is átesett a fertőzésen.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Ugrik az OTP és a Magyar Telekom

Ugrik az OTP és a Magyar Telekom

Jók az előjelek a mai európai piacnyitásra, a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett, a nyitás után pluszba lendültek az európai piacok. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom papírjaiban vannak nagyobb izgalmak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×