eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Washington, 2017. január 20.Donald Trump, az Egyesült Államok 45. elnöke (j) kezet fog elődjével, Barack Obamával, miután letette hivatali esküjét a beiktatási ünnepségén Washingtonban 2017. január 20-án. (MTI/EPA pool/Saul Loeb)
Nyitókép: MTI/EPA pool/Saul Loeb

Barack Obama a BBC-nek: bárki lesz az elnök, aligha szűnik meg a megosztottság

A negatív folyamat a korábbi amerikai elnök szerint már Donald Trump regnálása előtt megindult.

Barack Obama szerint mélyült az amerikai társadalom megosztottsága az elmúlt években, és ennek a folyamatnak a megállításához az idei elnökválasztás önmagában nem lesz elég.

A volt amerikai elnök a BBC brit közszolgálati televíziónak adott, szerdán műsorra kerülő, egyes részleteiben a BBC által előre ismertetett interjúban kijelenti: Amerika most megosztottabb, mint amikor ő 2008-ban megnyerte az elnökválasztást.

Obama szerint ezért részben Donald Trump jelenlegi elnök is okolható, ő ugyanis "aktívan szítja a megosztottságot, mivel úgy érezte, hogy ez felel meg a politikájának".

A jelenség azonban már Trump előtt is érzékelhető volt és távozása után is fennmarad - mondta a volt amerikai elnök.

Hangsúlyozta: hatalmas mértékben hozzájárultak a megosztottsághoz

"az őrült összeesküvés-elméletek, valamint az a jelenség, amelyet néhányan az igazság lebomlásának neveznek, amikor nem számítanak a tények, amikor mindenre kilövési engedély van".

Ennek a folyamatnak a visszafordításához Obama szerint többre lesz szükség egyetlen elnökválasztásnál.

Kijelentette: azok számára, akik kizárólag jobboldali médiumokat néznek, ő is teljesen felismerhetetlen, mivel az ilyen médiatartalmakból róla körvonalazódó portré inkább karikatúrának tűnik, amelynek semmi köze ahhoz, amit mond vagy gondol.

"Milliók fogadták el azt a képzetet is, hogy Joe Biden szocialista vagy azt, hogy Hillary Clinton részese volt valamiféle gonosz összeesküvésnek, amely

pedofil bűnszövetkezetekkel tartott kapcsolatot"

- fogalmaz a BBC-interjúban az előző amerikai elnök.

Hozzátette: az ilyen tartalmak most is folyamatosan keringenek és "nem marad következmények nélkül, ha mindezt az ország legnagyobb hatalmú választott tisztviselője is terjeszti".

Obama szerint jóllehet az elmúlt években a hagyományos fősodorhoz tartozó sok médiaszervezet meghonosította az információk tényszerűségének ellenőrzését az online felületeken megosztott álinformációk terjedésének megfékezése végett, ám gyakran ez sem elégséges, mivel "a valótlanságok az egész világot megkerülik, mire az igazság egyáltalán kijut az ajtón".

Címlapról ajánljuk
Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.

Vérben, vasban küzdöttek a magyar szabadságért – katonaelődeinkről is emlékezzünk meg halottak napján!

Elhunyt őseink, rokonaink, ismerőseink mellett hősi halottainkról is emlékezzünk meg a hét végén – kéri a Honvédelmi Minisztérium. A tárca katonai identitásért felelős miniszteri biztosa az InfoRádióban elmondta: ez a gesztus erősíti a nemzeti összetartozást. Töll László hozzátette: az elmúlt évszázadokban a hazájuk szabadságáért harcoló magyar katonák bajtársai voltak a felmenőinknek, ezért megérdemlik, hogy lerójuk a tiszteletünket előttük a temetőkben vagy az emlékhelyeken. Beszélt a hadisírok gondozásáról és a kutatómunkáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×