Infostart.hu
eur:
360.19
usd:
315.47
bux:
140842.29
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
Kémcsövek a svájci Lausanne-i Egyetemi Kórház (CHUV) mikrobiológiai laboratóriumában 2020. március 23-án. Svájcban eddig 8547 koronavírussal fertőzött személyt regisztráltak és 118-an vesztették életüket.
Nyitókép: MTI/AP/Keystone/Denis Balibouse

Minden japánt be akar oltatni a kormány

A japán kormány az ország valamennyi lakója számára biztosítani akarja a koronavírus elleni vakcinát 2021 közepéig - írta a Jomiuri című lap.

A lap tudni véli, hogy ez az elképzelés részét képezi a járvánnyal szembeni intézkedések új csomagjának.

Japán már írt alá szerződést az AstraZeneca nevű brit-svéd gyógyszeripari csoporttal és az amerikai Pfizerrel 120 millió adag kísérleti vakcina szállításáról. A japán hatóságok további öt külföldi gyógyszergyártóval folytatnak tárgyalásokat.

A legutóbbi adatok szerint a szigetországban 66,4 ezerre emelkedett az igazolt fertőzöttek száma, 1254 ember halt bele a betegségbe.

Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, két meghatározó téma uralja most a tőzsdéket, az egyik a mesterséges intelligenciához köthető részvények esése, a másik pedig az iráni helyzet alakulása. Ma az utóbbi került a figyelem középpontjába: az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata miatt ugyanis emelkedni kezdett az olaj és a földgáz ára, miközben az európai és az amerikai tőzsdék is lefordultak. A negatív nemzetközi hangulat alól a régiós részvénypiacok valamelyest kilógtak, relatív felülteljesítést láthattunk a magyar tőzsdén.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×