eur:
416.02
usd:
399.73
bux:
0
2025. január 7. kedd Attila, Ramóna
Boris Johnson brit miniszterelnök a londoni kormányfői rezidencia, a Downing Street 10 bejáratában 2019. október 28-án. Az Európai Unió 27 tagállama ezen a napon elfogadta az Egyesült Királyság kérését, hogy rugalmasan halasszák el az ország kiválását az Európai Unióból 2020. január 31-ig.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Új hírek Boris Johnson állapotáról

Már a második éjszakát töltötte intenzív osztályon a brit miniszterelnök, akinek másfél hete lett pozitív koronavírus-tesztje.

Továbbra is a londoni St. Thomas kórház intenzív osztályán kezelik Boris Johnsont. A brit miniszterelnök hivatalának közlése szerint a politikus megfigyelés alatt van, állapota stabil, hangulata jó.

A helyettesének kijelölt Dominic Raab külügyminiszter megerősítette, hogy Boris Johnson az ilyen esetekben rutinszerűen adott oxigénen kívül nem szorul semmiféle légzéssegítő eljárásra, így lélegeztetőgépre sem, és nincs tüdőgyulladása. A Telegraph cikke szerint a kormányfő mindössze négy liter oxigént kap, míg az intenzív osztályon 15 liter a megszokott. Testhőmérséklete is kezd normalizálódni

Raab kijelentette: teljes bizonyossággal

arra számít, hogy Johnson hamarosan felépül, és ismét átveszi a válságkezelés irányítását, és harcosnak nevezte őt.

A kormányfőt vasárnap este vitték be a londoni St. Thomas kórházba, hétfő este pedig átvitték a kórház intenzív osztályára. Kezeléséről Richard Leach gondoskodik, akit az ország egyik legjobb tüdőgyógyászának tartanak.

“Richard egy kiváló orvos, aki mindent tud az ilyen esetekről. Ezrek életét mentette meg” - mondta egy korábbi munkatársa.

A kórháznál rendőrök és biztonsági személyzet áll őrt, vigyázva a kormányfőre.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

"A fő kérdés az, hogy demokratikus országok lesznek-e a meghatározói a jövő világrendjének, vagy az autoriter rendszerek. Nagyon sokan azt gondolják, hogy az autoriter rendszerek lesznek, mert azt látjuk, hogy az autoriter rendszerek jobban megértik egymást" – vélte Tálas Péter, a Nemzet Kiszolgálati Egyetem John Lukács Intézet egyetemi docense az InfoRádió Aréna című műsorában egy új tanulmánykötet kapcsán. Beszélt a világrendváltozás okozta kilátásokról és arról is, hogy az ukrajnai háború tétje, hogy a világban az érdekszféra politika vagy a befolyási övezet politika lesz-e az uralkodó.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.07. kedd, 18:00
Aczél Petra
kommunikációs szakértő, a MOME rektorhelyettes
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×