eur:
413.99
usd:
396.46
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök a V4+Ausztria csúcstalálkozó után tartott sajtótájékoztatón a Várkert Bazárban 2018. június 21-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Az adóparadicsomokat sem kímélnék a járvány elleni harcban

Az Európai Uniónak amellett, hogy átcsoportosítja költségvetését, a koronavírus elleni harcban új pénzeszközöket is be kell vetnie, melyek forrása elsősorban az adóparadicsomok felszámolásában keresendő - jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő.

A koronavírus okozta egészségügyi válság világszerte gazdasági válsággá alakult át - mutatott rá Morawiecki, beszámolva a - többségükben videokonferencia révén jelen lévő - képviselők előtt a koronavírus-járvány lengyelországi kezelésének jelenlegi helyzetéről.

A kormányfő közölte: múlt héten az Európai Bizottság elnökével, Ursula von der Leyennel arról beszélt, hogy a válság miatt szükség van új eszközök megtalálására.

Lengyelország készen áll arra, hogy "arányos módon" részt vegyen a világpiacokon történő, az európai többleteszközöket biztosító (kötvény-)kibocsátásokat elősegítő garanciamechanizmusokban - mondta Morawiecki.

Elégedettséggel nyugtázta, hogy a koronavírus kapcsán az EU-ban felmerült a lehetősége az eszközök átcsoportosításának, egyebek között a kohéziós pénzalapokból. Rámutatott: e téren a "közös, szolidáris politikát" Olaszország, Spanyolország, Franciaország mellett a visegrádi csoport is szorgalmazta. Egyúttal Morawiecki aláhúzta:

szükséges, hogy új uniós eszközök is megjelenjenek.

Lehetséges forrásként a lengyel miniszterelnök egyebek között a digitális adót, a magas szén-dioxid-kibocsátással készült, majd exportált áruk megadóztatását, a nemzetközi óriáscégekre kivetendő adókat sorolta fel, elsősorban azonban az adóparadicsomok felszámolását emelte ki, név szerint említve Svájcot, Liechtensteint és Ciprust.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×