Infostart.hu
eur:
385.72
usd:
332.16
bux:
121472.13
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: Pexels

Koronavírusos szurkoló volt Szoboszlaiék meccsén - karantén és fertőtlenítés

Egy frankfurti szurkoló még a mérkőzés előtti héten az észak-olaszországi Bergamo városában járt, ahol találkozott egy koronavírust hordozó emberrel. Tudtán kívül ő is megfertőződött a kórral.

A 30 éves férfi Németországból Ausztriába, a helyi csapat Frankfurt elleni Európa-liga összecsapására utazott utazott Salzburgba. Két napot töltött ott, ám a két éjszakát két különböző hotelben töltötte, így most mindkét helyen a teljes személyzetet, akárcsak a szurkolót, karantén alá helyezték - írta az Origo.

Megfigyelés alatt tartják azt a három embert is, akik kocsijukkal visszavitték Németországba a beteg férfit.

A szakértők szerint a stadionban a 90 perc alatt minimális lehetett az esélye annak, hogy megfertőzött volna a férfi valakit.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×