Infostart.hu
eur:
383.99
usd:
331.67
bux:
106072.63
2025. november 19. szerda Erzsébet
Nyitókép: YouTube / Mark LaGanga

Szívszorító helyszíni videó látott napvilágot a szeptember 11-i terrortámadásokról

Közvetlen közelről, a mentésben részt vevők szemszögéből mutatja be a New York-i ikertornyok elleni terrortámadások okozta pusztítást a CBS akkori videósa által rögzített felvétel.

Szeptember 11-én lesz a World Trade Center elleni terrortámadás 17. évfordulója. Ehhez közeledve tett elérhetővé egy új videót Mark LaGanga, aki akkoriban a CBS amerikai hírcsatorna munkatársaként testközelből látta a merényletek utáni pusztítást - szúrta ki a hvg.hu. Az al-Kaida terrorszervezet merényletsorozatában mintegy háromezer ember, nagyrészt civil veszítette életét.

Habár a közel fél órás felvétel nem szolgál új információval, mégis jelentős, a feljavított minőségű felvételeken ugyanis szinte dokumentumfilmként láthatjuk az eseményeket, így a mentésirányítók munkáját, a túlélők felkutatását és a New York utcáit beborító törmeléket.

Címlapról ajánljuk
Donald Trumpnak az olajon kívül orosz céljai is lehetnének Venezuelával

Donald Trumpnak az olajon kívül orosz céljai is lehetnének Venezuelával

A világ legnagyobb repülőgép-hordozóját és más hajókat küldött Trump elnök Venezuela közelébe – papíron a drogkarellek megfékezésére. Viszont, ha rezsimváltás a célja, akkor az ország olajkincse bedöntheti a világpiaci árakat és akár Putyin orosz elnök rendszerét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.11.19. szerda, 18:00
Jelasity Radován
az Erste Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke
Alaposan elromlott a hangulat, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Alaposan elromlott a hangulat, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Ismét visszatértek a technológiai részvények magas értékeltségével, illetve az esetleges AI-lufival kapcsolatos befektetői aggodalmak, melyek hangulatromláshoz vezettek a nemzetközi részvénypiacokon. Ázsiában komoly mínuszokat lehetett látni, a japán piac több mint 3 százalékot esett, és az európai tőzsdék is nyomás alatt vannak, beleértve a magyar piacot. Az USA-ban ugyancsak esnek a tőzsdék, miközben a befektetők már az Nvidia holnap érkező gyorsjelentését várják. A makrogazdasági eseményeket tekintve, az előzetes várakozásoknak megfelelően 6,5%-on hagyta az alapkamatot kedden az MNB Monetáris Tanácsa. Ezzel a kondíciók több mint egy éve nem változtak, hamarosan azonban az infláció esésével akár izgalmas döntések is jöhetnek.   Hasonló témákról is szó lesz november 26-i ingyenes rendezvényünkön, ahol az MBH Bank szakértői segítenek eligazodni a részvénybefektetések világában, gyakorlati példákon keresztül bemutatva, hogyan építhető fel egy kiegyensúlyozott portfólió. Részletek és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×