eur:
413.58
usd:
401.25
bux:
81247.37
2025. január 9. csütörtök Marcell
Különböző gyógyszerek egy orvosi vizsgálóasztalon.  MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Faludi Imre

Nem működnek már az antibiotikumok - egyre több a fertőzés

Az antimikrobiális rezisztencia egyre növekvő globális kérdés, ami az orvosok félelmei szerint 2050-ig több emberrel végezhet, mint a rák. Ezért az Európai Parlament sürgeti az Európai Bizottságot és a tagállamokat a jobb megelőző intézkedések végrehajtására.

Az orvosok egyre többször szembesülnek kezelhetetlen bakteriális fertőzésekkel, mert az antibiotikumok egyszerűen már nem működnek. A rezisztens baktériumok az állatoktól is átkerülhetnek az emberekre közvetlen érintkezés vagy a tápláléklánc útján.

Évi 700 000 haláleset köthető a gyógyszerrezisztens fertőzésekhez. Csak az EU-ban évente négymillió ember fertőződik meg kórházakban, ami a baktériumok melegágya.

"Apró dolgokkal érhetünk el igazán nagy változást, mint például a kórházi kézmosással. Valamint rengeteg ember szed antibiotikumokat hasztalanul, mert éppen vírusos fertőzésük van, ezért fontos a körültekintő és helyes használat" - mondta Karin Kadenbach, osztrák szocialista képviselő.

A problémával összefüggő uniós kutatások finanszírozása mellett a Parlament az új modellekbe, a magánpartnerekbe és más megoldásokba való további befektetésekre szólít fel.

További híreket is hallhatnak az Európai Parlament életéből az InfoRádió EP Percek című műsorában szerda este fél 6 után.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.09. csütörtök, 18:00
Hámori Máté
Liszt Ferenc-díjas karmester, a Danubia Zenekar művészeti vezetője
Újabb kínai vírus ütötte fel a fejét, az internetezők árgus szemekkel figyelnek

Újabb kínai vírus ütötte fel a fejét, az internetezők árgus szemekkel figyelnek

Az elmúlt napokban bejárta a világsajtót a hír, miszerint Kínában egy esetenként súlyos megbetegedésekkel járó vírus ütötte fel a fejét. A felsőlégúti, influenzaszerű tüneteket okozó humán metapneumovírus (HMPV) a világ több országában, köztük Magyarországon is megjelent már, azonban a szakemberek szerint ez nem szokatlan. Bár sokan egyből a 2019-es Covid-járványhoz kezdték hasonlítani a HMPV-t, a szakemberek szerint nem kell világjárványtól tartani. A Google Trends adatai alapján utánajártunk, mennyire nőtt meg az érdeklődés az eddig kevésbé ismert vírus iránt világszerte és Magyarországon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×